Plzeň se rozloučila s trolejbusy Škoda 21 Tr

foto: V. Čermák

Z důvodu ukončení provozu prvních českých nízkopodlažních trolejbusů Škoda 21 Tr na linkách MHD v Plzni, nachystaly PMDP na úterý 25. září rozlučkovou jízdu s tímto typem trolejbusu v doprovodu dvou historických autobusů Škoda 21 Ab, které dosud nebyly k veřejným jízdám nabízeny.

Vozy vyjely  krátce po 16. hodině společně z vozovny na Karlově do stanice Cínová, kde je očekávaly první desítky zájemců. Cesta pak dál vedla po trase Borská, Koperníkova, Tylova a Pražskou ulicí do lokality U Zvonu. Zde už jel trolejbus na pomocný pohon. U zvonu pak byla v prostoru pod Křižíkovými sady první fotopauza, která byla hojně využita. Na trase do Černic a zpět bylo na základě zájmu ještě několik takových přestávek. Vyjížďka pak oficiálně skončila v prostoru U Zvonu po 18. hodině

Nízkopodlažní trolejbus Škoda 21 Tr řídil Jiří Kohout, jeden z historických autobusů Škoda 21 Ab řídil Jiří Trnka. Jiří Kohout ocenil vlastnosti trolejbusu 21 Tr a jak uvedl, zejména svým pomocným dieselovým motorem otevřel novou éru v dějinách trolejbusové sítě.

Fotogalerii si prohlédněte zde.