Plzeň posiluje službu Senior Expres o pátý vůz, uspokojí o tisíce lidí více

foto: město Plzeň

Páté vozidlo služby Senior Expres slouží občanům západočeské metropole. Posílit unikátní systém dopravy pro seniory a zdravotně postižené se rozhodlo město Plzeň, díky tomu se podaří uspokojit větší množství zákazníků, odhadem o několik tisíc ročně. Projekt smluvně zajišťují Plzeňské městské dopravní podniky. Součástí služby je nonstop dispečink pro objednání přepravy zákazníka na telefonu 601 381 381. Slavnostního představení pátého vozu se dnes zúčastnili náměstkyně primátora Eva Herinková a náměstek Pavel Kotas.

„Měsíčně službu využívá na 1000 Plzeňanů starších 70 let, za necelé čtyři roky jejího provozu obsloužila čtyři vozidla na 30 tisíc klientů a počet ujetých kilometrů pokořil hranici 300 tisíc kilometrů. Plzeňané ve věku 70 let a více se díky této službě dostanou kamkoliv po městě za 30 korun, při jízdě do vzdálenosti 30 kilometrů mimo Plzeň pak zaplatí 11 korun za kilometr,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková.

„Senior Expres, který nabízí plzeňským seniorům flexibilní řešení v podobě dopravy na zavolání, se velmi osvědčil. Jeho věhlas už dávno překročil hranice regionu, pro inspiraci zavítali do Plzně zástupci řady měst a obcí, mimo jiné Sokolova, Karlových Varů, ale i kolegové z Brna. Těší nás, že systém přepravy Senior Expres zapůsobil i v našem partnerském městě Regensburg, kde vedení radnice velmi pozitivně hodnotilo, jakým nadstandardním způsobem zajišťuje Plzeň přepravu svým seniorům a zdravotně postiženým,“ doplnil ekonomický náměstek Pavel Kotas.

Zájem o danou službu je tak velký, že v roce 2017 bylo nutné každý měsíc z kapacitních důvodů odmítnout v průměru až 300 požadavků. Město se proto rozhodlo na situaci zareagovat zprovozněním pátého vozu. Od 11. ledna tak bude občanům města Plzně k dispozici „pětka“ shodně označených vozů VW Caddy. Jedno je v provozu od 6 hodin ráno do 22 hodin večer, další čtyři v pracovní dny od 7 do 15 hodin. Za provoz jednoho vozu platí město prostřednictvím svého odboru sociálních služeb ročně 1,4 milionu korun.