Plzeň hlásí velkou posilu ze zámoří. Vrací se obránce Michal Moravčík

Foto: HC Škoda Plzeň

To, o čem se mluvilo už v úterý, dnes oficiálně vedení Plzeň potvrdilo. Hodně cennou posilou Škody se stal bek Michal Moravčík, který se s vedením Montrealu dohodl na předčasném ukončení smlouvy a míří zpět do extraligy. Plzni se upsal do konce sezóny 2019/2020.

Téměř dvoumetrový zkušený obránce slavil s Plzní na jaře zisk bronzových medailí a poté svými přesvědčivými výkony na mistrovství světa zaujal skauty v Rusku i v zámoří. Nakonec se rozhodl společně s parťákem Davidem Skleničkou pro odchod do slavného celku Montreal Canadiens. V jeho dresu se plzeňský odchovanec nakonec do NHL neprobojoval, většinu času strávil v AHL a naposledy přišel přesun do ECHL do celku Brampton Beast.

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

„Michal bude určitě pro naši obranu posilou a samozřejmě ho rádi znovu v týmu přivítáme. S naším klubem se dohodl na smlouvě do konce následujícího ročníku extraligy s dodatkem, že v případě zajímavé nabídky ze zahraničí se můžeme domluvit na jeho odchodu,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

„Na příchod Michala se samozřejmě těšíme. Víme, jak hraje a co od něho očekávat. Věříme, že pro nás bude výraznou posilou pro závěrečné boje v základní části,“ kvituje návrat vysokého obránce hlavní kouč HC Škoda Plzeň Ladislav Čihák. „Osobně si cením především toho, že Michal chce hrát za Plzeň a má touhu nám pomoct. Je naším odchovancem a pro nás je cenné, že se vrací domů. Momentálně není jasné, kdy nastoupí do extraligového utkání, nejprve si o tom s ním musíme pochopitelně promluvit a probrat, jak se bude cítit po fyzické stránce.“

Sám Moravčík přiznal, že se moc těší na českou kabinu. „Z Kanady jsem sledoval každý zápas Plzně, a dokonce se mi podařilo vidět i několik utkání v přímém přenosu. Kluci udělali velký kus práce v Lize mistrů a zaznamenali skvělý výsledek, jen je škoda, že se nepodařilo dojít až do finále,“ podotkl Moravčík.