Na fotbalový šlágr Viktorie se Spartou jsou zvláštní bezpečnostní opatření

Ilustrační foto

Na fotbalový zápas Plzně se Spartou, který se hraje ve středu od 17:30 v Doosan Aréně, je připraveno rozsáhlé bezpečnostní opatření. A to i přesto, že fanoušci hostů mají zákaz vstupu na stadion. „Policisté budou dohlížet na to, aby nedocházelo k narušování veřejného pořádku, zajišťovat budou bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ potvrdila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s fotbalovým utkáním mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha v Doosan Aréně v Plzni bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku. V bezprostředním okolí fotbalového stadionu budou proto na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti dohlížet mimo jiné i policisté pořádkové jednotky. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou zajišťovat hlídky dopravní policie. Do opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a policisté z oddělení služební kynologie se služebními psy a služební hipologie se služebními koňmi.

„Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budeme průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra. Situaci a chování nejen fanoušků obou týmů budeme monitorovat jednak v bezprostřední blízkosti sportovní arény, v centru města a v přilehlých městských částech,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že pod dohledem policistů budou samozřejmě i všechny příjezdové cesty do Plzně. „Žádáme nejen fanoušky obou mužstev, ale i všechny občany města Plzeň a její návštěvníky, aby v den konání zápasu svá vozidla parkovali na vyhrazených parkovištích, nebránili provozu a dbali pokynů policistů,“ dodala Brožová.