Plzeň ožije filmem. Festival Finále se bude konat tradičně v dubnu

ilustrační

Letošní 32. ročník Filmového festivalu Finále se uskuteční v západočeské metropoli od 11. do 16. dubna.

Souboj o hlavní ocenění, Zlatého ledňáčka, budou svádět audiovizuální počiny v 5 soutěžních kategoriích. Průvodcem celým festivalem se stejně jako v loňském roce stane sehraný tandem Jan Cina a Petr Vančura.

Součástí programu Finále Plzeň 2019 budou kromě snímků uplynulého roku i premiéry a předpremiéry nebo filmy natočené s českou koprodukcí. Pohled na to nejlepší, co se natočilo u našich sousedů nabídne sekce ZOOM, nebude chybět ani platforma pro filmové profesionály a studenty filmových škol INDUSTRY DAYS. Nově na festivalu dostanou prostor mladé herecké hvězdy, které budou moci divákům představit filmy, které je v uplynulém roce nejvíce zasáhly.

„Pro řadu lidí je dnes čím dál tím důležitější podporovat české suroviny a výrobce, my podporujeme české filmy. Často se stává, že některé snímky proběhnou kiny tak rychle, že na ně diváci ani nestihnou zareagovat, nebo se jedná o televizní či internetové seriály, které se na velká plátna vůbec nedostanou. U nás si to mohou vynahradit,“ uvedla ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová.