Stepařům patřily ulice Plzně i náměstí Republiky

foto: V. Čermák

Přehlídka toho nejlepšího, co nabízí současný step, začala už ve čtvrtek v ulicích města a trvala až do neděle.

Novinkou letošního festivalu byla páteční flash mob. Začal v 17 hodin, skladba The Greatest Show trvala přibližně 5 minut. Na náměstí Republiky se sešlo na 140 členů plzeňského Step by Step studia, všichni učinkující měli speciální desky na kterých stepovali. “Povrch náměstí není pro stepařské boty ideální, už vloni jsme si ale vyzkoušeli, že za pomoci speciální desky, kterou tentokrát měl každý stepař, lze naší skladbu předvést,“ řekla Kamila Borovská vedoucí plzeňského Step by Step studia, které festival organizovalo.

Na rozdíl od čtvrtečního deštivého a chladného počasí přálo v pátek stepařům počasí, takže celý program, a to i za účasti zahraničních hvězd festivalu, se uskutečnil i za velkého zájmu diváků.

Podobně tomu bylo i v sobotu dopoledne v diváky přeplněném prostoru U Branky v Kopeckého sadech, kde se uskutečnilo společné představení stepařských studií.z České republiky i ze zahraničí, včetně velkých zahraničních hvězd. Opět byla předvedena skladba The Greatest Show. Kromě dalších špičových vystoupení, bylo mimořádným zážitkem improvizované vystoupení největších hvězd festivalu za originálního hudebního doprovodu Pavla Hraběte. S hvězdnými stepaři z různých koutů světa v čele s herečkou, tanečnicí a hudebnicí Chris Matallo z Brazílie se v improvizacích vyznamenali i domácí bratři Antonín a Matěj ze stepařské rodiny Borovských.

Na vystoupení U Branky navázalo hudební vystoupení kapely Pavel Paur Company a současně se pro zájemce také uskutečnil stepařský workshop pro veřejnost, na který mohli přijít všichni, kdo si chtěli stepování vyzkoušet.

Pozváni byli zájemci všech věkových kategorií, jako příklad uvedl Petr Borovský, moderátor festivalu a jeden z hlavních organizátorů festivalu, domácí Step by Step studio, má stepaře od 4 do 70 let. Workshop se konal v sobotu od 13 hodin ve Studiu v Depo 2015, na místě byly k zapůjčení stepařské boty.

Vrcholem celého festivalu byl sobotní Galavečer v Měšťanské besedě za účasti českých i mezinárodních hvězd. I zde zazněla společná skladba The Greatest Show na závěr večera, který letos moderovat Roman Vojtek s Petrem Borovským.

V programu se vystřídaly choreografie domácího Step by Step studia s choreografiemi hostů, studií TS Andrea Praha, Avalanche Hradec Králové, TIP TAP Varšava, Shuffles Plzeň nebo Dance EB Říčany. Mezi zahraničními hvězdami byli kromě herečky, tanečnice a hudebnice Chris Matallo z Brazílie se objevili i Španěl Ruben Sanchez i Kira von Kayser z Německa nebo ukrajinský stepař žijící v Praze Igor Bezdieniezhnykh, který má na svém kontě stříbrnou medaili z Mistrovství světa a vedl i sobotní stepařský worshop.

Celý festival pak byl ukončen v neděli dopoledne v Měšťanské besedě stepařským workshopem pro pokročilé, který vedl Ruben Sanchez.

Více fotek najdete v naší fotogalerii.