Plzeň opět viděla neskutečné kousky špičkových motokaskadérů

foto: V. Čermák

V sobotu se za prakticky ideálního počasí uskutečnila v Plzni tradiční Motoshow. Extrémní výkony, kaskadérské kousky a zážitky plné adrenalinu nabízeli borci na freestyle a trial motorkách. Proběhla ukázka stuntridingu na motorkách i čtyřkolkách a jako novinka se v Plzni představil i  závodní speciál Tatra Buggyra.

V Stund Trial Show ukázal své umění na motorce  Lukáš Petráček, několikanásobný juniorský mistr ČR a držitel rekordu ve skoku do výšky na trialové motorce. Stuntriding na čtyřkolce předvedl nejlepší stuntrider Richard Mošna. Nikoho určitě nezklamal ani několikanásobný vicemistr ČR ve Stuntridingu Adam „Special“ Peschel. Na svém kontě má také celou řadu zahraničních ocenění, jako například dvě vítězství z Drift Contest z Anglie nebo druhé místo z evropského šampionátu 2016 ve Francii. Mimo závodů se věnuje filmovému kaskadérství nebo výuce bezpečné jízdy. Je také spoluzakladatelem první české kaskadérské školy.

Vůbec poprvé se před NC Borská pole představil závodní speciál Tatra Buggyra se závodníkem Martinem Šoltysem. Ten jel v letošním roce legendární závod Rallye Dakar poprvé v životě a obsadil velmi pěkné dvanácté místo.

Vyvrcholením programu byl Freestyle Motocross. Ani letos při tom nechyběl  praotec českého FMX Petr „Kuchta“ Kuchař, který celou tuto show spolumoderoval spolu s Jonášem Novotným. Diváci viděli Petra Piláta poprvé usedl na motorku ve 3 letech a když ve svých čtrnácti letech skočil v pražské O2 areně salto vzad, zapsal se do historie jako nejmladší jezdec na světě, který to dokázal. Dalším kaskadérem, který se předvedl, byl teprve osmnáctiletý Matěj Česák, který už i přes nízký věk patří mezi zkušené jezdce. Třetím do party byl Michal Romančík.

Návštěvníci měli k dispozici i motokáry, trenažéry a simulátory. Nechyběly atrakce pro děti, módní přehlídky a výstavy aut a motocyklů plzeňských autosalónů. Zajímavá byla i ukázka Městské policie s cvičeným psem.