Dnes začíná první díl Živé ulice – festival pouličního divadla Za dveřmi je Plzeň

Až do 20. července se bude odehrávat v Plzni v Proluce a Papírně první část festivalu Živá ulice s názvem Za dveřmi je Plzeň. Návštěvníci si budou moci užít alternativní dětská i dospělá pouliční představení zdarma v Proluce. Přijedou i oceňovaní čeští Bratři v tricku s jejich novinkou Prasečí cirkus. Divadla doplní tentokrát i koncerty v již otevřeném  baru Inspiral Garden v Šafaříkových sadech v růžovém podloubí. Kompletní program najdete na www.zivaulice.eu.

plzen_cz_ziva ulice_grotest-maru2

„Hrát pouliční divadlo znamená hrát naplno, brát v potaz všechny okolnosti daného místa. Projíždějící svatbu nebo nedaleko hřmící bouři,“ uvádí žánr pouličního divadla ředitel Živé ulice Jakub Vedral, jehož hlavním polem působnosti již od mládí je právě alternativní pouliční divadlo.

Divadelní přehlídka Za dveřmi je Plzeň je ozvěnami pražského festivalu pouličního divadla, který běží od pondělka a i díky němu do Plzně zavítá evropská špička. Jsou to například portugalští Teatr SÓ s poetickým představením Sómente, které pojednává sice o osamělosti v stáří ale zároveň o statečnosti, která se samotou přichází. Ze Slovenska dorazí do Plzně Túlavé divadlo s rodinným představením Jeden za všetkých! a do žánru dětského komediálního divadla se letos vrhnul i česko-ruský soubor Teatr Novogo Fronta ve spolupráci s komikem Jakubem Folvarčným a v Proluce tak uvidíte jejich nové dílo Jungle Joke.

plzen_cz_ziva ulice-amanitas-1

Jedním ze zlatých hřebů programu budou čeští Bratři v tricku, které můžete znát z představení Plovárna, které nedávno reprízovali právě v Papírně či ze Živé ulice 2012. Jejich nový kus s názvem Prasečí cirkus si vysloužil ovace na festivalu Cirkuff a nenechá jedinou bránici odpočinout.

Na závěr se čtyřdenní přehlídka přemístí do Papírny, kde se mohou diváci těšit na unikátní spojení dvou proslavených souborů – izraelského Clipa Theater a česko-ruského Teatr Novogo Fronta. Oba dva celky minulý rok vytvořily u příležitosti dvaceti let existence silné představení With Unarmed Forces (v překladu S neozbrojenými silami), které se věnuje podmínkám života v neustálé předtuše nebezpečí. Představení samo totiž vznikalo v Tel Avivu během ostřelování palestinskými raketami. Toto představení je jako jediné na vstupenky (90,- Kč). Budou k dispozici na místě, případné rezervace na emailu info@zivaulice.eu.