Plzeň má mistryně a vicemistry ČR v plavání družstev

foto: Slavia VŠ Plzeň

O velikonočních svátcích se uskutečnilo finále MČR družstev. Tentokrát se osm nejlepších týmů mezi muži a stejný počet ženských družstev sjelo do Ostravy. A Plzeň mohla slavit. Ženy Slavie VŠ vybojovaly historický titul, muži pak obhájili stříbrné medaile.

Mezi ženami výkony ze semifinále nasvědčovaly velkému souboji mezi domácím KPS Ostrava a Slávií VŠ Plzeň. Tomu také odpovídalo dění v bazénu. Historicky první titul v soutěži družstev nakonec vybojovaly ženy Slávie VŠ Plzeň před domácím týmem KPS Ostrava, bronz získala Kometa Brno.

V mužích kralovali opět plavci Brna, za nimi se ale strhl obrovský boj o druhé místo mezi muži Bohemians Praha a Slávií VŠ Plzeň. Klokani z Prahy měli velmi silný závěr a náskok Plzně ukrajovali kousek po kousku. Nakonec ale Západočeši druhé místo uhájili.

„Letos jsme byli s Kometou Brno jediný klub ze všech plaveckých klubů České republiky, který měl plavce na stupních vítězů v obou kategoriích a my jsme byli jediní z České republiky, u kterých tomu tak bylo v obou kategoriích již počtvrté v řadě,“ prohlásil spokojený ředitel plaveckého klubu Slavie VŠ Plzeň Tomáš Kotora.