Plzeň má další mistryni světa

na Havaji

Po plzeňské rodačce, studentce Sportovního gymnázia Plzeň a člence Triatlonové akademie Plzeň Pavlíně Vargové, která v létě zvítězila na mistrovství světa v cross triatlonu juniorek v dánském Svendborgu, má Plzeň další mistryni světa, tentokrát v kategorii dospělých v Xterra triatlonu.

Jedná se úspěšnou, sympatickou a přitom skromnou sportovkyni Jindřišku Zemanovou, mnozí vzpomenou na její velké úspěchy, některé ještě pod dívčím jménem Bejstová.

2. místo ME triatlon juniorky

3. místo ME horských kol- cross country juniorky

5. místo MS horských kol juniorky

Dále je několikanásobnou juniorskou mistryní ČR v triatlonu, duatlonu, horských kolech a v kategorii dospělých i v cyklokrosu. Krále Šumavy vyhrála 2x na MTB a 1x na silnici.

A pak přišel rok 2018. V době, kdy už jako maminka od rodiny a trenérka Triatlonové akademie Plzeň měla v plánu sportovat jen pro radost se všechno seběhlo přece jen trochu jinak, vlastně dost jinak. Mnohé napověděl už skvělý výsledek na Xterra Czech 2018 v Prachaticích, kde získala startovní místo na Xterra na Havaji Pak Jindřiška ještě získala titul mistryně Evropy v Xterra triatlonu v německém Zittau v kat. 35-39 let.

Na exotickou Havaj přijela povzbuzena touto výhrou plna očekávání. Po krátké aklimatizaci přišel den závodu – 28.říjen 2018. A výsledek předčil veškerá očekávání. Plzeňská osmatřicetiletá triatlonistka se stala na ostrově Maui mistryní světa v Xterra – terénním triatlonu – v kategorii od 35 do 39 let. Výborný výkon na trati 1,5 km plavání, 30 km cyklistiky na horském kole v těžkém terénu, to už byl koncert a 10,5 km běhu v pralese zakončila v čase 4:02:03 hodiny jako nejlepší z amatérek na 9. místě mezi profesionálkami.

Za vidinou úspěchu vyrazilo sedm set triatlonistů ze 44 zemí světa. „Ale na to jsem nemyslela. Chtěla jsem hlavně přežít,“ říká Jindřiška. Moře opouštěla kolem třicáté příčky mezi ženami. Čtvrtá v kategorii age group. V cyklistické části poté položila základ k vítězství. Na kole to umí. Vždycky to byla její parádní disciplína.

This slideshow requires JavaScript.

Na trať běhu už Zemanová vyrážela v čele ženské age group a celkově na hranici elitní desítky. Prvenství si během deseti bahnitých kilometrů pohlídala a v cíli padla do náruče manžela Jaroslava, jinak lékaře ortopeda, který má, jak říká Jindřiška, hlavní zásluhu na tom, že Maui startovala. A ještě jednoho muže Jindřiška vzpomenula, který by z jejího vítězství měl velkou radost, jejího otce, velkého sportovce, který loni zemřel.

A nebyla by to Jindřiška Bejstová-Zemanová, brzy po návratu s neukončenou aklimatizací a silně nachlazená, aby neopomenula účastí svůj oblíbený závod Pilsen Trail Krkavec, kde přesvědčivě zvítězila v běhu na 18 km s výběhem na Krkavec. Završila tak úspěšně mimořádně zdařilý rok.