Plzeň jede pro postup. V obraně není Dinamo stoprocentní, věří Západočeši

foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň dopoledne odletěli do Záhřebu vstříc odvetnému utkání prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy. V zádech mají příjemný polštář v podobě domácí výhry 2:1. Jakákoli remíza je tak posune dál.

Po prvním zápase už viktoriáni vědí, co mohou od chorvatského celku očekávat. „Celý tým je kombinačně silný a nepříjemný v útočné fázi. Budeme se snažit to nějakým způsobem eliminovat a nedávat jim šanci k tomu, aby nás vyřadili,“ prohlásil záložník Milan Petržela. Podobně to vidí i jeho kolega Roman Procházka „Do ofenzivy a po krajích jsou velmi silní. Ale víme i o slabinách, například v defenzivě nejsou úplně stoprocentní, můžeme hrozit ze standardních situací. Dinamo musí dát gól, třeba to více otevře a my budeme mít prostor na protiútoky,“ uvedl Procházka.

Viktoria bude v Záhřebu postrádat vykartovaného Romana Hubníka. „Bude velmi chybět, ale k fotbalu zranění i karetní tresty patří. My se s tím vypořádáme a uvidíme, jak to trenér poskládá. Kdyby dal na stopera mě, tak se budu snažit odehrát maximum – jako všude,“ říká Procházka.

V Záhřebu mohou viktoriáni očekávat bouřlivou atmosféru. „Jejich fanoušci to umí a určitě je poženou dopředu. Budou hrát doma a udělají maximum pro to, aby nás vyřadili. Bude to lepší, než aby tam bylo ticho,“ podotkl Petržela.