Plzeň hostila Zimní mistrovství ČR v krátkém bazénu

foto: V. Čermák

Už tradičně v této předvánoční době uspořádal Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň Mistrovství ČR dorostu i dospělých v krátkém bazénu. Velké nároky na organizaci přináší vždy pro pořadatele, kromě velkého počtu závodníků, systém rozplaveb, semifinále a finále ve třech kategoriích, mladší dorost, starší dorost a open. Přestože chybělo našich 10 nejlepších plavců, kteří startovali v té době na mistrovství světa v Číně, padlo v rámci mistrovství 14 rekordů ČR nebo nejlepších žákovských výkonů. 

Plzeňský Městský bazén na Slovanech ale poskytuje vynikající podmínky, deset drah, hlediště a perfektní zázemí. A také osvědčený tým organizátorů pod vedením ředitele bazénu a předsedy plaveckého klubu Tomáše Kotory.

Velice úspěšně si na mistrovství vedl opět domácí Plavecký klub  Slavia VŠ Plzeň, který získal v kategorii open 24 medailí, v kategorii dorostu 31 medailí. Nejúspěšnější v kategorii open byli Kristýna Štemberová, Veronika Tondrová, Izabela Zekuciová a Ondřej Gemov. Navíc ještě štafeta žen na 4×50 m volný způsob ve složení Vodičková, Štemberová, Kracíková a Tondrová vytvořila nový rekord ČR.

V kategorii dorostu se na získaných medailích nejvíce podíleli Kristýna Štemberová, Veronika Tondrová, Izabela Zekuciová, Michaela Vodičková, Jakub Krček, Robert Borovanský a Lucie Šebestová. A i v dorostenecké kategorii padl jeden rekord ČR, postarala se o něj štafeta na 4×50 m volný způsob ve složení Vodičková, Kracíková, Nováková a Tondrová.

Celou fotogalerii najdete zde.

Ceny předávali střídavě Petr Adamec, předseda Sekce plavání Čs. svazu plaveckých sportů, Tomáš Kotora, předseda PK Slavia VŠ Plzeň a šéf trenér domácího klubu Lukáš Luhový. Hlavními rozhodčími byli Luboš Imryšek a Ladislav Štefl.