Plzeň hostila Mistrovství ČR v badmintonu

foto: V. Čermák

Městská hala TJ Lokomotiva Plzeň hostila od pátku do neděle Mistrovství republiky v badmintonu. O tituly bojovalo 114 hráčů a hráček.

Bohužel, loni senzačně získaný titul neobhájil dvacetiletý Plzeňan Jan Louda, tvář mistrovství.  Podzimní autonehoda s následnými zdravotními problémy a výpadek v tréninku vykonaly své. Přesto se tento sympatický plzeňský sportovec probojoval až do čtvrtfinále, kde prohrál s pozdějším celkovým vítězem Adamem Mendrekem z Brna, trénujícím v Německu. Tomu se ve finále postavil devětatřicetiletý desetinásobný mistr ČR Jan Fröhlich z Benátek nad Jizerou, který po vyrovnaném průběhu musel finálový zápas pro zranění ve druhém setu za stavu 11-21 14-13 skrečovat.

Další významnou událostí mistrovství bylo získání desátého mistrovského titulu v řadě za sebou ve smíšené čtyřhře. Podařilo se to dvojici Jakub Bitman (Sokol Radotín Meteor Praha), Alžběta Bášová (TJ Montas Hradec Králové), kteří ve finále porazili dvojici Pavel Drančák (Sokol Radotín Meteor Praha), Magdaléna Lajdová (TJ Astra Zahradní Město) 22-20 21-18.

Zbývající finálové výsledky :

Dvouhra žen / Tereza Švábíková – Zuzana Pavelková 21-11 21-14

Čtyřhra žen / Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová – Magdaléna Lajdová, Denisa Šikalová 21-11 21-12

Čtyřhra muži / Jaromír Janáček, Tomáš Švejda – Jakub Bitman, Matěj Hubáček 21-15 16-21 23-21

Další fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii Mistrovství ČR v badmintonu.