Plzeň hostí adventní koncert světoznámého kytaristy Rodrigo Rodrigueze

V sobotu 8. prosince 2018 zažije kostel u Redemptoristů na Chodském náměstí v Plzni nevšední koncert. Od 18:30 zde vystoupí kytarista ekvádorského původu, žijící v USA, Rodrigo Rodriguez, aby zde představil svůj vánoční program speciálně upravený pro české diváky.

Rodriguez je na turné po ČR a na koncertě uslyšíme písně latinsko-amerických skladatelů, české koledy upravené pro kytaru v jeho vlastním aranžmá a křesťanské duchovní písně. Přijďte si poslechnout jeho výjimečný talent a zajímavý osobní příběh.

Dojmy návštěvníků koncertu:

Hudební talent Rodrigo Rodrigueze a obzvláště jeho svědectví, se dotýká srdcí posluchačů. Pavel Novosad, Otrokovice

Jsem učitelkou hudební školy a už dlouho jsem neslyšela tak dobrý kytarový koncert! Marie Tvrdá, Praha

Rodrigův životní příběh oslovuje lidi stejně, jako jeho hudba. Pavel Mrázek, Šumperk

Rodrigo se narodil s hlubokou láskou a vášní pro hudbu. Ačkoli nahrál mnoho CD a od svých 16 let koncertoval po celém světě, jeho život se před několika lety kompletně změnil. Nalezl radost a inspiraci, která pochází pouze z jeho osobního vztahu s Bohem. Díky tomu jeho hudba získala zcela nový rozměr…

V letech 2004 přijel Rodrigo Rodriguez do ČR, aby zde společně s Pražským filharmonickým orchestrem natočil své nové CD. Pobyt spojil s turné po celé ČR. Od té doby mu Česká republika natolik přirostla k srdci, že se k nám několikrát vrátil. V letošním roce 2018 se rozhodl v srdci Evropy uskutečnit sérii vánočních koncertů od Plzně, Prahy, Brna, Olomouce až po Banskou Bystrici.

Rodrigo Rodriguez se narodil v Quito Ekvádoru v Jižní Americe. Pochází z velmi hudební rodiny, svojí první LP desku nahrál již v deseti letech. Když mu bylo 16 let, začal cestovat po světě a získávat znalosti v oboru hudby. V roce 1986 začal vyučovat výuku klasické kytary v Eastfield College v Texasu (USA).

Rodrigo nahrál 16 CD, z nichž jedno ve spolupráci s Filharmonií hlavního města Prahy. Několik skladeb pro kytaru a komorní orchestr apod. rovněž sám napsal. Koncertoval v Kolumbii, Peru, Brazílii, Mexiku, Portoriku, Kubě, Kanadě, České republice, Singapuru, Maďarsku, Malajsii, Indonésii, ve Spojených státech a mnoha dalších zemích. Vystupoval na mnoha známých místech, např. v Carnegie Hall (Recital Hall) atd.