Plzeň doma ztratila body s Mladou Boleslaví

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 34. kole extraligy na domácím ledě s Mladou Boleslaví 2:3 po prodloužení. Góly Západočechů vstřelili Jan Eberle a Conor Allen.

V prvních minutách bylo k vidění poměrně hodně nepřesností na obou stranách. První větší šanci viděla dobře zaplněná Home Monitoring Aréna v 6. minutě, kdy ale Gulaš z voleje minul. V 11. minutě první plzeňská lajna rozjela velký kolotoč před Krošeljem, jenže bez úspěchu. V 19. minutě se poprvé v zápase výrazně připomněli hosté. Knotkovu dorážku ale zázračně vyrazil Frodl. Bruslaři se nakonec dočkali 3 vteřiny před koncem. Rozhodčí pustili ofsajd hostujícího celku a Žejdl pohodlně z dorážky skóroval.

Ze druhé třetiny se odehrálo 66 vteřin a indiáni se dočkali vyrovnání. Střelu Kodýtka Krošelj vyrazil, na dorážku Jana Eberleho už ale neměl nárok. Západočeši ožili a ve 31. minutě mohli jít do vedení. Indrák ovšem po skvělé přihrávce Kováře přestřelil. O čtyři minuty později už to Plzeňanům vyšlo. Opět u toho byl Jan Kovář, který tentokrát vybídl Conora Allena, a ten nezaváhal. V závěru třetiny to na ledě jiskřilo, hosté měli k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, Frodl ale i s pomocí tyče odolal.

Ve třetí části hosté přidali na tempu a ve 45. minutě byli odměněni hodně šťastnou brankou. Pláněk nahodil zpoza brankové čáry puk na Frodla a černý nesmysl k překvapení všech skončil v síti. V 52. minutě mohl Západočechům vrátit vedení Eberle, z těžkého úhlu ale poloodkrytou klec netrefil. S přibývajícím časem domácí přitápěli pod kotel, vynutili si i přesilovou hru, ovšem se skóre už nikdo nepohnul. O zisku druhého bodu tak rozhodlo prodloužení. V něm měly oba týmy velké šance, v 64. minutě ale Frodl chybně vyjel proti Šťastnému a boleslavský útočník pohodlně do prázdné branky zakončil.