Plzeň chystá pro zápas v Třinci změny v sestavě. Musíme tam nechat srdce, říká trenér Čihák

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Vyhrají a budou blízko postupu do finále, prohrají a bude jeden duel od finále Třinec. Hokejisty Škody Plzeň čeká ve čtvrtek na ledě Ocelářů dost možná klíčové utkání celé série. „Víme, oč se hraje. Vyhraje ten, kdo tam nechá víc srdce,“ prohlásil před odjezdem plzeňský kouč Ladislav Čihák.

Jako na houpačce. Tak se zatím vyvíjí semifinálová série mezi Plzní a Třincem. Nejprve indiáni dvakrát zvítězili na ledě Ocelářů, Třinci se ale to samé povedlo i na západě Čech. „Nemyslím si, že by byli v psychické výhodě. Vedli jsme, byla euforie, ale všichni víme, že Třinec je kvalitní. Hlavně venku jsou hodně dobří. Je to 2:2, začíná se od znova, teď jsme na řadě my,“ uvedl Čihák.

Spolu s trenérským štábem pečlivě prostudovával videa ze zápasů. „Všeho ale moc škodí. Ukážeme klukům věci, v kterých se můžeme zlepšit, ale ukážeme i to, co dělali dobře. Musíme se hlavně vyvarovat hloupých faulů. Někdy to vyplyne, ale někdy jsou fakt zbytečné,“ plánoval plzeňský kouč, který také ví, že velký prostor ke zlepšení je i v bránění předbrankového prostoru. „Musíme být s prominutím větší svi*ě. Tak to prostě je,“ přiznal Čihák.

Oproti posledním zápasům plánuje Čihák změny v sestavě. „Jediná lajna, která zůstala pospolu, je ta první,“ uzavřel plzeňský trenér.