Plzeň chce přilákat další zaměstnance Fakultní nemocnice. Dává k dispozici další městský byt

ilustrační foto: město Plzeň

Plzeňští radní schválili uzavření další nájemní smlouvy na byt v Plachého ulici o velikosti 1+1 v druhém nadpodlaží o celkové podlahové ploše 67,60 m2. Dostanou ho k dispozici zaměstnanci Fakultní nemocnice.

Plzeň pronajalo již Fakultní nemocnici Plzeň celkem 15 bytů, které poskytuje nemocnice svým novým zaměstnancům do podnájmu jako náborový bonus či ke stabilizaci stávajících zaměstnanců.„Město Plzeň tímto krokem podporuje nejen nábor a stabilizaci zaměstnanců Fakultní nemocnice Plzeň, ale také například zaměstnance Městské policie Plzeň a další příspěvkové organizace města. Šance získat městský byt do podnájmu od fakultní nemocnice je jedním z bonusů, který by mohl přilákat zdravotnický personál zdejší fakultní nemocnici,“ přiblížil situaci radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem David Šlouf.

„Nájemní smlouva s Fakultní nemocnicí Plzeň bude uzavřena na dobu 6 až 11 měsíců s výší nájemného 82,10 Kč/m2 podlahové plochy bytu za měsíc s právem podnájmu pro její pracovníky. Od roku 2016 do října 2018 poskytlo město fakultní nemocnici celkem 15 bytů,“ doplnil vedoucí Odboru bytového Magistrátu města Plzně Zdeněk Švarc.

Postup při zajištění služebního bytu pro stabilizaci či nábor pracovníků schválila Rada města Plzně v březnu roku 2016. Každý požadavek na zajištění služebního bytu je projednáván ve vedení města, uzavření nájemní smlouvy schvaluje Rada města Plzně. Nájemní smlouvy s právem podnájmu pro pracovníky fakultní nemocnice uzavřené v souladu s tímto postupem, tedy pro stabilizaci či nábor pracovníků, jsou vázány na výkon zaměstnání.