Plzeň čeká Škoda FIT půlmaraton, centrum oživí bohatý program

foto: V. Čermák

Plzeňský Škoda FIT půlmaraton, který loni do ulic a okolí západočeské metropole přilákal na 1400 účastníků, je opět tady. Město ožije sportovním svátkem v neděli 30. září. V rámci běžecké akce organizátoři chystají i doprovodné závody a bohatý program na náměstí Republiky, kde bude mít půlmaraton svůj start i cíl. Zájemci o účast v závodu se mohou přihlásit osobně na stánku organizátorů na náměstí Republiky v den konání Škoda FIT půlmaratonu.

„Trasa hlavního závodu je atraktivní tím, že je jednokolová a díky tomu, že vede historickým jádrem Plzně, okolím řek, hlavním areálem Škodovky i parky, patří v Česku mezi nejzajímavější městské tratě,“ říká za organizátory vedoucí Marketingu Škody Transportation Petr Hašpl.

Atraktivní závod se za dva roky své existence již zařadil mezi největší sportovní události v Plzeňském kraji. A jak bude vypadat hlavní závod? „Půlmaratonci se vydají z centra města na trať v 11 hodin. Součástí závodního „balíčku“ pro účastníky bude i občerstvení na trati i v prostoru cíle, každý navíc po doběhu získá unikátní medaili, pro ty nejlepší jsou připraveny finanční odměny, pro všechny účastníky pak zajímavá tombola o sportovní ceny. Na programu sportovního dne budou vedle samotného půlmaratonu i dětské závody, rodinný běh a štafety,“ sděluje Petr Hašpl.

Na trase půlmaratonu budou i letos běžce motivovat zkušení vodiči, kteří poběží na různé cílové časy. „Vybere si každý, budeme udávat tempo na časy od 1:30 až po 2:15 hodin,“ říká šéf TEMPOMAKERS Plzeň Jiří Mašek, který se svými kolegy bude během půlmaratonu běžcům pomáhat.

Organizátoři půlmaratonského dne připravují i bohatý doprovodný program v centru dění, na náměstí Republiky. Partneři projektu Škoda FIT navíc nabídnou na svých stáncích informace o zdravé výživě, připraví možnost testování kondice a zdravotního stavu a mnohé další.

Nedělní sportovní program zahájí na náměstí Republiky Dětské běhy ZPMVČR. Organizátoři připravili okruh o délce 320 metrů, který poslouží coby trasa malým závodníkům v celkem deseti dětských a mládežnických kategoriích. Nesoutěžní Rodinný běh Metrostav odstartuje jen 15 minut po startu hlavního závodu a zahrne trasu o délce 2,5 kilometru.

Škoda FIT půlmaraton je první jednokolový půlmaraton v Plzni se startem a cílem na náměstí Republiky a je součástí programu Škoda FIT, kterým Škoda Transportation a její partneři v Plzeňském kraji podporují aktivity zaměřené na sport a zdravý životní styl. Mezi patrony projektu patří třeba legendární atletka Dana Zátopková, hokejista Martin Straka, guru českého běhu Miloš Škorpil, nebo olympijský medailista Jan Řehula.