Plzeň čeká v prvním kole play-off Evropské ligy Dinamo Záhřeb

foto: FCVP

Dnešní los v Nyonu rozhodl o tom, že se fotbalisté Viktorie Plzeň utkají v prvním kole play-off Evropské ligy s chorvatským Dinamem Záhřeb. První zápas se odehraje v Doosan Aréně 14. února, odveta se hraje v Chorvatsku o týden později.

Tým z hlavního chorvatského města vyhrál skupinu D Evropské ligy v konkurenci tureckého Fenerbahce, slovenského Spartaku Trnava a belgického Anderlechtu. Z šesti zápasů ani jednou neprohrál, vyhrál čtyřikrát a dvakrát remizoval.

Građanski nogometni klub Dinamo Zagreb byl založen ve stejném roce jako Viktoria Plzeň, tedy v roce 1911. Na svém kontě má Záhřeb celkem 29 mistrovských titulů. Momentálně je Dinamo jasným chorvatským králem, od roku 2006 vyhrálo ligu pokaždé s výjimkou sezony 2016/2017. Domácí zápasy hraje Záhřeb na stadionu Maksimir, který byl otevřen 5. května 1912. Své zápasy zde také hraje chorvatský národní tým. Tento stadion má kapacitu přes 35 tisíc diváků.

Zajímavostí je, že Dinamu Záhřeb patří bývalý viktorián Jan Lecjaks. Osmadvacetiletý rodák ze západočeské metropole ale momentálně působí na hostování v týmu NK Lokomotiva Záhřeb.