Plzeň bude hostit populární festival francouzské kultury. Opět se ozve: Bonjour, Plzeň!

26. ročník festivalu francouzské kultury se letos koná od 2. do 18. listopadu. Francouzská aliance v Plzni, která tento tradiční festival každoročně pořádá, tímto Plzeňanům nabízí širokou škálu kulturních aktivit pro malé i velké diváky. 

Foto: archiv Francouzské aliance

„Kromě tradičních ukázek francouzské kultury a gastronomie jsme pro Plzeňany připravili místní premiéru představení nového cirkusu „Mezi řečí”, kterou představí Compagnie des Pieds Perchés,” zve Rémy Fournier, ředitel Alliance Française, a dodává: „Představení Mezi řečí jsme připravili ve spolupráci s Moving Station, v jehož prostorách se také 6. listopadu od 20 hodin odehraje.” Do festivalu Bonjour Plzeň se kromě místních organizací zapojují i partnerská a spřátelená města, Limoges a Mâcon z Francie či belgické Liège. Delegace z města Mâcon přiveze umělce Grégoryho Pouillata, který v sobotu 3. 11. odpoledne ve Fresh Air Gallery bude „v přímém přenosu” malovat své obrazy. Z města Liège k nám přijede Zoé Borbé, která povede animační
dílnu pro děti. Z Limoges nás každý rok navštěvují vynikající francouzští kuchaři, kteří i v letošním roce představí část francouzské gastronomie na kuchařském kurzu konaném 6. 11. v prostorách Alliance Française na náměstí Republiky 12.

Francouzské speciality nebudou chybět ani během Francouzského trhu, pořádaného v sobotu 3.11. v prostorách Moving Station, na Francouzské snídani 9. 11. od 9 a 10:30 v Alliance Française či během Ochutnávky vín a sýrů 15. 11. od 19 hodin konané tamtéž.

Pro malé diváky je připravená Chvilka s pohádkou během Francouzského trhu (sobota 3. 11. ve 14:30 a 16:30 v Moving Station), kouzelnické představení (úterý 13. 11. v 16 hodin v Alliance Française) animační dílna pro děti od 6 let (v sobotu 17. 11. od 13 hodin na Moving Station).

26. ročník Bonjour Plzeň má i novou tvář. Stal se jím francouzský buldoček se jménem Emmanuel, který vychází z ateliéru Martina Buška a jeho týmu. Buldočka můžete vidět na programu festivalu, na plackách a látkových taškách. A to vše v tradičních barvách Bonjour Plzeň: červená, modrá, bílá.