Plzeň bude hostit největší turnaj pro malé házenkářky

Počátkem května už tradičně ožívá areál u 31. základní školy na Lochotíně a Gymnázia Františka Křižíka házenou. Memoriál Karla Šulce, největší turnaj pro nejmenší házenkářky, má skvělé renomé po celé republice a láká do Plzně stovky mladých sportovkyň.

Na letošní 28. ročník je přihlášeno je 88 družstev z celé republiky. Nejdále to budou mít děvčata z Moravy (ze Zlína a Olomouce). Zastoupeny jsou ale téměř všechny kraje.

Hrát se bude tradičně v pěti kategoriích. Mladší žačky a nejstarší minižačky poměří své síly v klasické házené. O něco mladší děti pak hrají miniházenou.

Sportovní klání bude probíhat současně na osmi hracích hřištích. „Velká“ házená bude k vidění na třech venkovních hřištích 31. ZŠ, také ve školní sportovní hale a na venkovním hřišti Gymnázia Františka Křižíka. Miniházená bude k vidění na jednom hřišti v areálu 31. ZŠ a na dvou hřištích v areálu Gymnázia Františka Křižíka. Odehráno bude úctyhodných 452 utkání.

V sobotu budou utkání probíhat od 8:00 do 20:00 hodin. Dále přijde děti navštívit maskot Vodárny Plzeň Bonifác. Ve 14:00 se hráčky mohou těšit na ukázku práce dobrovolných hasičů z Bolevce. Večer bude na venkovním hřišti za umělého osvětlení připraven sedmičkový rozstřel. V hale pak bude od 20:00 hodin probíhat utkání nejvyšší soutěže MOL ligy žen DHC Plzeň proti DHK Zora Olomouc.

Nedělní porci zápasů (8:00 – 20:00) zpestří v průběhu dne skákací hrad a večer Šulc Cinema – filmové představení.

V pondělí bude turnaj vrcholit (hrát se bude 7:30 – 12:00). Od 11:00 hodin bude probíhat autogramiáda s házenkářskými hvězdami. Účast přislíbila reprezentantka Dominika Zachová i reprezentanti z Talentu Plzeň – Ondřej Šafránek a bratři Tonarové.

Slavnostní vyhlášení bude připraveno na 12:00 pro nejmladší kategorie a na 13:00 pro starší kategorie.