Plzeň 2015 chystá opět akce, které loni slavily úspěch. Festival světla, či Street Food Market

Vedení organizace Plzeň 2015 plánuje bohatý program také na tento rok. Veřejnost bude moci vyrazit na Festival světla či Depo Street Food Market, akce, které sklidily velké ohlasy. My vám nyní přinášíme soupis toho, na co se můžete těšit.

27. 1. Rozsvěcíme výstavu RESTART
DEPO2015, nádvoří
Rozsvícení ocelových soch Čestmíra Sušky. Část výstavy bude díky spolupráci se světelným výtvarníkem Petrem Puflerem nasvícená každý den po setmění po celý rok 2016. Výstava trvá až do 31. 12. 2016.
Vstup zdarma

18. 2. – 24. 4. TRIK – Digitální hřiště pro zvídavé děti
DEPO2015, hala nízké sloupy
Interaktivní dětské hřiště nechá děti vstoupit do světa fantazie a přitom být po celou dobu v pohybu.  Rozeznít podlahu, probudit sopku k životu, pohybem vybarvit zeď, zkusit si černé divadlo, ovládat planety ve vesmíru, stavět koleje a silnice… u nás si děti mohou sáhnout na tolik věcí! Umělci a programátoři z Česka a Polska připravili unikátní kolekci interaktivních a převážně digitálních herních prvků, které nutí děti k pohybu, přemýšlení a spolupráci. Hřiště je určeno především pro malé návštěvníky, ale jistě zaujme i dospělé!
Vstup 80 Kč dospělí / 50 Kč děti / permanentka na 10 vstupů 300 Kč

12. 2. Electro Swing Plzeň vol. 4
KD Peklo
Taneční večer se zahraničními DJs z Mnichova, Berlína či Prahy. Atmosféru večera dokreslí minilekce swingu, obrazová koláž z éry němého filmu, stylový fotokoutek i kostýmní swingová móda. Vstup 130 Kč

20. 2. DEPO STREET FOOD MARKET a vernisáž TRIK
DEPO2015, celý areál / 10:00 – 24:00
Vstup zdarma

11. 3. Žebřík 2015
DEPO2015, autobusová hala
Vyhlášení hudebních cen ankety Žebřík o nejlepší české a slovenské hudebníky i filmové osobnosti. Koncertně vystoupí NO NAME, JELEN, TATA BOJS, MYDY RABYCAD, MARPO & TROUBLE GANG, KATEŘINA MARIE TICHÁ a další. Šestihodinovou show moderují Tomáš Hanák a Bára Poláková, after party pokračuje do rána.
Vstup od 350 Kč

18. – 19. 3. BLIK BLIK – festival světla a umění ve veřejném prostoru
Amfiteátr Lochotín, Lochotínský park, Lékařská fakulta, restaurace Ve vilách, OC Družba, SPŠ dopravní, OC Atom, Zapomenutá zahrada, u Pramenů

Festival světla se vrací do Plzně pod názvem „BLIK BLIK – festival světla a umění ve veřejném prostoru“. Navazuje na velký divácký úspěch v roce 2015, kdy 12 instalací mezi pivovarem Plzeňský Prazdroj, DEPO2015 a Městskou plovárnou vidělo na 40.000 diváků.

V roce 2016 vás zveme k nečekaným zážitkům s městem a světlem na trasu od Lochotínského amfiteátru mezi vily i paneláky sídliště Lochotín. Desítka umělců z Česka, Slovenska, Francie, Německa a Japonska rozsvítí Plzeň k magickým zážitkům. Kromě světelných instalací a objektů je připraven mapping na budovu Lékařské fakulty nebo interaktivní mapping ovládaný samotnými diváky. Rozsviťte s námi Plzeň!

Vstup zdarma

7. 4. GIFANA Night
DEPO2015
Večer gifů a animovaných formátů. K vidění bude selekce těch nejvtipnějších a nejzajímavějších gifů za poslední měsíce. Vtipné hýbací obrázky a animované memy zažívají renesanci na internetu. Co stojí za fenoménem jejich sdílení a jak vytvořit jednoduchou animaci, která zaujme? Zúčastnit se budete moci workshopu i gifové soutěže.

22-24. 4. Taneční festival Aerowaves Spring Forward
DEPO2015, Moving Station, Papírna, Nové divadlo
Dvacet představení nejzajímavějších mladých talentů v oblasti současného tance v Evropě. Během večerních představení se představí kolem stovky umělců, přes den budou probíhat workshopy pro umělce, kterých se v Plzni sejde kolem dvou set.

11. 5. Noc literatury
Centrum Plzně a DEPO2015
Seznamte se netradičním způsobem se současnou evropskou literaturou. Číst vám budou herci a známé osobnosti.
Vstup zdarma

27. – 29. 5. Evropský den sousedů
různá místa po Plzni
Pojďte se seznámit se svými sousedy! To je motto Evropského dne sousedů, který proběhne v Plzni již potřetí. Program zahrnuje sousedské procházky po městských částech, aktivity nejrůznějších volnočasových center a lokálních organizací a společné sousedské večeře.

5. 5. – 15. 8. Dobrodruzi
DEPO2015, nízké sloupy
Koncem 19. století odešla velká část obyvatel Stoda za lepším životem na Nový Zéland. V „Dobrodruzích“ se návštěvníci budou muset rozloučit s tím, co znali, zvolit, co si s sebou vzít na dalekou cestu, pojedou vlakem, budou se pohupovat na palubě lodi a zabloudí v jejích útrobách, v bažině, v pralese, aby se nakonec potkali s velkým náčelníkem Maorů, Te Hemerou, potetovali své tváře a založili novou vesnici. Hravá výstava pro děti a mládež řeší aktuální téma imigrace.

7.5.  American street food market
DEPO2015 / 10:00 – 24:00
Pokračování úspěšného festivalu pouličního jídla jako součást Slavností svobody 2016.

7. 5. Electro Swing Plzeň vol. 5
KD Peklo
Taneční večer v rámci tradičních Slavností svobody. Vystoupí skvělí čeští i zahraniční hudebníci a DJs. Provětrejte svůj šatník a dorazte v retro a dobových kostýmech!

8. – 10. 6. Konference Open UP
DEPO2015
Evaluační konference k výsledkům a dopadům Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015. Přijďte si poslechnout, jak projekt změnil město a co pro udržitelnost výstupů děláme dál.

červenec – srpen  Týdny západočeského baroka
Plzeňský kraj: 9 oblastí (Domažlice, Klatovy, Konstantinovy Lázně, Nečtiny, Sušice a Nýrsko, Plasy, Spálené Poříčí a Nepomuk, Tachov, okolí Plzně)
Festival barokní kultury odkrývá bohatství západočeského baroka. Dobovou atmosféru navodí koncerty vážné hudby, poutě, mše v kostelech, slavnosti v krajině či oživené prohlídky barokních památek. Pořadatelskou roli přebírají místní pořadatelé za podpory Plzně 2015.

8. 9. – 31. 12. Plast a jeho svět
DEPO2015,nízké sloupy a nádvoří
Zážitková výstava na téma recyklace a chytrých řešení z „odpadu“, který je stále surovinou. Plast je všude kolem nás, pomáhá, slouží, ale také znečišťuje životní prostředí. Jeho stopy nacházíme uprostřed oceánu, na místech, kam nikdy nevkročila lidská noha. V rámci výstavy zveme do depa designéry, výtvarníky a inovátory z celé Evropy, aby nám ukázali, co se s „již nepotřebným“ plastem dá dělat dál, jak se dá využít, jak se dá snížit jeho spotřeba, jak je možné si s ním hrát. Děti se mohou těšit na velkou hravou část výstavy.

16. – 17. 9. Design Thinking Festival 2015
DEPO2015
Inovativní mezinárodní konference nejen pro kreativní a tvůrčí průmysly.

22. – 25. 9. Bavorské kulturní dny v Plzni
Centrum města a DEPO2015
Poznejte tradiční i moderní kulturu našich západních sousedů. Festival hudby, divadla, dobrého jídla i pití a hlavně vzájemných vztahů.

28. 10. DEPO STREET FOOD MARKET
DEPO2015 / 10:00 – 24:00
Pokračování úspěšného festivalu pouličního jídla jako součást plzeňských oslav vzniku republiky. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program.