Plekanec? Hodil by se nám, zájem máme a jednáme, potvrdil plzeňský kouč Čihák

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Šest zápasů a pouze jedna vydřená výhra na nájezdy. Bilance hokejové Škody Plzeň není zrovna růžová. Jak tým oživit? Plzni se nabízí jedna zajímavá varianta. Tou by bezesporu mohl být příchod Tomáše Plekance. „Bylo by to oživení,“ připustil kouč Ladislav Čihák po nedělní prohře se Zlínem.

Hledáme centra prvního útoku. Inzerát s takovým textem by klidně mohli vyvěsit právě na západě Čech. Kouč Čihák zkouší prozatím marně najít centra Milanu Gulašovi. Od začátku sezóny jím byl Václav Nedorost, jenže bez vytouženého efektu. Podobně dopadl také Jaroslav Kracík, naposledy včera hrál první plzeňský útok ve složení Eberle, Kodýtek, Gulaš.

A vedení hokejové Škody se teď nabízí hodně zajímavá varianta. Své působení v NHL ukončil Tomáš Plekanec, centr s bohatými zkušenostmi, který by ve dvojici s Gulašem děsil asi nejednoho soupeře. Sportovní manažer Tomáš Vlasák už minulý týden potvrdil, že by Plzeň o Plekance měla zájem. A ten trvá dál. „Hledáme centra pro Milana Gulaše. Hodil by se nám, bylo by to oživení. Zájem máme, je to v jednání,“ připustil trenér Ladislav Čihák. Zřejmě v závislosti na tom, jak dopadne „akce Plekanec“, budou na řadě případné výměny hráčů. „Co se týká trejdů, ještě to nechci teď komentovat,“ doplnil plzeňský kouč.