Pláče vaše dítě ve školce? Nebojte se vyzkoušet jinou

foto: MŠ Malý svět

Soukromé mateřské školy nemusí být vůbec drahé. Ve školce Malý svět v Plzni Skvrňanech platí rodiče za celodenní docházku dětí od tří let jen 2200 korun měsíčně. Přitom je ale jako jedna z mála soukromých školek zapsána v Rejstříku školských zařízení a prochází pravidelně náročnými kontrolami ze strany státní správy.

Zaměstnány jsou tu jen plně aprobované učitelky se zkušenostmi a důležitý je individuálním přístup. „Naše třídy mají menší počet dětí, můžeme se jim proto lépe věnovat a zjistit, co které baví. Pro děti, které si na školku teprve zvykají, máme speciální adaptační program,“ říká ředitelka mateřské školy Malý svět Mgr. Vlasta Willová a dodává: „Paní učitelky jsou tvořivé a pro svou práci nadšené. Respektují specifické potřeby dětí, ale kladou při tom důraz na rozvoj důležitých životních dovedností. Vkládají zkrátka do dětí důvěru, ty potom mohou snáze projevit svoje schopnosti a ve školce je to víc baví,“ dodává Mgr. Vlasta Willová. Malý svět úzce spolupracuje s Pedagogickou fakultou Západočeské univerzity a externě také využívá služby logopeda, pediatra a speciálního pedagoga.

ms maly svet03Úkolem školky je především připravit dítě na vstup do základní školy, pomoci mu, aby si ve svém „Malém světě“ našlo to správné místo, kamarády i aktivity, které ho baví. Podporuje ho v tom pestrý program školky, ve kterém nechybí sport (například joga), výtvarný a hudební kroužek, či kroužek německého jazyka. Chybět nemohou vycházky do přírody a výchova k ekologii, během roku se děti také seznamují s jednotlivými řemesly. Výhodou Malého světa je bezesporu možnost využívat plně vybavenou tělocvičnu sousední Akademie hotelnictví a také jídelnu, která získala jako jediná z mateřských škol v Plzeňském kraji ocenění v celostátním programu Skutečně zdravá škola.

Slavnostní otevření bylinkové a ovocné zahrady 19. 10. v 15:00

Všechny, kteří by si rádi Malý svět prohlédli, zve vedení školky na zahradní slavnost. Ve středu 19. října v 15 hodin bude na zahradě školky slavnostně zahájen program Pejsek a kočička zahradníkem, který školka připravuje ve spolupráci s finanční dotací od Nadačního fondu Zelený poklad a který děti naučí pěstování vlastního ovoce, zeleniny i bylinek na záhonech školky. „Přijďte se přesvědčit, že to děti v naší školce baví, a užijte si s námi odpoledne plné dětské radosti. Těšit se můžete také na kulinářský koutek a hudební vystoupení žáků ZUŠ T. Brzkové. Rádi uvítáme všechny zájemce z řad veřejnosti,“ říká Mgr. Vlasta Willová.

Mateřská škola Malý svět je super!

www.ms-plzen.cz
Mateřská škola Malý svět
Nade Mží 734/1
318 00 PLZEŇ – Skvrňany
Telefon: 602 130 114
Mail: info@ms-plzen.cz