Pilsner Fest se rozroste. Jedna scéna bude i na náměstí

Foto: Public Eye

Tradiční svátek piva se přiblížil. 3. října se bude konat tradiční Pilsner Fest, letos poprvé se navíc kromě pivovaru rozšíří až na náměstí.

pilsner fest
Obrázek zvětšíte kliknutím

Pilsner Fest je neodmyslitelně spojen s areálem pivovaru Plzeňského Prazdroje a patří k nejnavštěvovanějším festivalům u nás – loni na něj zavítalo přes 45 tisíc lidí. Tradiční, a přece nový, takový bude jeho letošní ročník.  Hlavním bodem programu oslav bude vystoupení několika kapel. Do Plzně zavítají například Divokej Bill, Xindl X, No Name, Michal Hrůza, Rybičky 48, UDG a další.

Oslavami letos nebude žít pouze areál Prazdroje. Důležitým místem oslav se však pro letošek stane i plzeňské náměstí Republiky, kde se objeví jedno ze dvou hudebních pódií. Kromě hudební scény zde vyroste i několik menších stanů s výborným občerstvením, nefiltrovaným pivem Pilsner Urquell a autentickou hudbou. Dvě nejdůležitější centra Pilsner Festu – pivovar a náměstí pak propojí speciální koridor s dobrým jídlem i pivem, žongléry a dalšími tradičními artisty či autentickou hudbou v podobě průvodové dechovky a flašinetářů. Cestou z pivovaru na náměstí využívejte určitě podchodů a lávek, protože i tam na vás bude čekat doprovodný program. Ve Štruncových sadech zastaví Bus Plzeň 2015 se zábavným fotokoutkem a park Mlýnská strouha rozezní tradiční flašinet, jeden z klasických lidových nástrojů, který dříve nesměl chybět na žádné pouti nebo veselici.

Hromadný přípitek s překvapením

18:42, obě scény
18:42, to je čas, kdy si 3. října všichni milovníci plzeňského ležáku společně připijí na jeho počest a slávu. Čas odkazuje k velmi významnému roku 1842, kdy spatřila světlo světa vůbec první várka slavného originálu a začala šířit věhlas plzeňského piva doma i ve světě. Slavnostní přípitek se uskuteční současně na obou scénách Pilsner Festu, v areálu Plzeňského Prazdroje i na náměstí Republiky. Pronesou ho hlavní představitelé pivovaru, stejně jako zástupci města Plzně, které se stalo partnerem narozeninové oslavy a je pro letošní rok vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury. Plechovky určené k hromadnému přípitku se začnou v areálu pivovaru a na náměstí rozdávat v 18:00.

Promile INFO a zóna K-lee-deck

Zejména pro klid řidičů, ale obecně pro všechny festivalové zájemce o bezpečný návrat domů z Festu bude opět k dispozici odpočinková zóna K-lee-deck. Návštěvníci si zde v rámci projektu Promile INFO mohou zdarma dýchnout do profesionálního alkoholtesteru a dozvědět se, za jak dlouho pro ně bude bezpečné usednout za volant vozidla. Zároveň si mohou vyzkoušet novinku – tzv. opilé brýle, probrat s odborníky zásady bezpečné konzumace alkoholu nebo si jen tak oddychnout v zázemí modrého stanu.

Náramek jako identifikace plnoletosti

Především zletilým návštěvníkům, kteří působí na své okolí příliš mladistvým dojmem, je určen praktický a stylový „age check“ pásek. Jeho viditelné připnutí na ruku zabrání případným nedorozuměním při objednávání piva u výčepů. Návštěvníci jej můžou získat v info stáních.

Předprogram

Kdo však bude chtít zažít tuto atmosféru a navštívit místo vzniku plzeňského originálu už dříve, může si užít narozeninový nefiltrovaný Pilsner Urquell v kombinaci s výborným jídlem už v pátek 2. října večer na pivovarském nádvoří. V rámci předvečera oslav zde totiž návštěvníky na sobotní hlavní program naladí od 16:30 vybrané pokrmy, nefiltrované pivo a lokální muzika.