Pilsner Fest – oslava první várky plzeňského ležáku už zná svůj hudební program. Hlavní host zůstává zatím utajený

foto: michalhruza.cz

První říjnový víkend se v  pivovaru Plzeňského Prazdroje uskuteční tradiční Pilsner Fest. Oslava narozenin první várky Pilsner Urquell nabídne kromě zábavního programu inspirovaného historií a výrobou plzeňského ležáku také originální gastronomický koncept a doprovodný hudební zážitek. O hudební doprovod se postarají například Xindl X, Michal Hrůza, Monkey Business, UDG nebo Poletíme?. Hlavního hudebního hosta oslav však organizátoři odtajní až na konci léta.

monkeyPilsner Fest jako narozeninová oslava první várky Pilsner Urquell se letos uskuteční v sobotu 3. října, tedy v nejbližší sobotu od výročí 5. října, kdy roku 1842 sládek Josef Groll uvařil v Plzni právě první várku zlatého ležáku. Oslavy v plzeňském pivovaru připomenou historickou tradici pivovarského řemesla a ukážou, co stojí za  úspěchy piva doma i ve světě. Celodenní program podpoří svým vystoupením celkem 12 kapel, které zahrají na dvou scénách. Jedna z nich bude umístěna na tradičním místě v pivovaru, druhá se letos přestěhuje na plzeňské náměstí Svobody, kde podpoří atmosféru Plzně jako Evropského hlavního města kultury 2015.

Doprovodný hudební program Pilsner Festu sestavil už tradičně dramaturg Pavel Anděl. „173. oslavu plzeňského piva zpestří letos Xindl X, Michal Hrůza, Monkey Business nebo UDG. Svým energickým indie folkem pobaví publikum i Johannes Benz, který byl letos oceněn hudebním magazínem Fullmoon za album roku, Rybičky 48 nebo oblíbené banjo punk seskupení Poletíme?. Kdo vystoupí na Pilsner Festu jako jeden z hlavních hostů bezprostředně po přípitku, to prozradím až na konci léta. Jsem si však jistý, že narozeninovou oslavu tento interpret skvěle doplní,“ říká Anděl.

Více informací o Pilsner Festu naleznete na webu www.pilsnerfest.cz.