Pilsner fest chystá změny. V pivovaře bude jen jedna scéna, druhá bude na bulváru

ilustrační foto

Příští sobota bude patřit oslavě piva. Tradiční Pilsner Fest, který se koná na nádvoří pivovaru a na přilehlé ulici U Prazdroje, nabídne rozmanitý hudební program, přípitek s překvapením, exkurze do historie pivovarnictví, speciální prohlídky pivovaru nebo nejvybranější lahůdky k pivu.

Přesně ve 13:00 zahájí oslavy před branami pivovaru Plzeňský Prazdroj slavnostní fanfáry, po jejichž zaznění narazí starší obchodní sládek pivovaru Václav Berka dubový sud nefiltrovaného ležáku. Tím začne hudební i doprovodný program. Jedním z vrcholů oslav bude v 18:30 hromadný přípitek všech návštěvníků festivalu spolu se zástupci města Plzně a představiteli Plzeňského Prazdroje. Velkým překvapením budou plechovky, s kterými se letos bude připíjet. Plzeňský Prazdroj totiž přichází s novým designem lahvových etiket i plechovek.

Největšími hudebními hvězdami budou Anna K., Blue Effect, David Koller, J.A.R. nebo The Fellas. Hudební program, který bude probíhat na dvou pódiích, však ozvláštní také méně známé dynamické kapely či vítěz letošního ročníku Prazdroje talentů 2014, skupina Falešná ozvěna z Rakovníka. Přestávky mezi hudebními vystoupeními letos vyplní originální virtuální hra, v průběhu které se hlavní pódium promění díky velkému plátnu v 3D bludiště. Úkolem publika bude pomocí synchronizovaných pohybů svých rukou dopravit pivovarské auto se sudem Pilsner Urquell do cíle, tedy rovnou do hospody.

Velkou novinkou bude přesunutí druhé stage přímo na bulvár před brány pivovaru. „Přesun scény byl hlavně kvůli bezpečnosti návštěvníků, abychom je více rozptýlili. Spodní scéna měla omezený přístup, naopak venku na bulváru je to nejpřístupnější. Spodní parkoviště, kde bývala druhá scéna samozřejmě nezůstane prázdné, budou tam umístěny řemeslné stany či catering,“ vysvětlil jeden z organizátorů akce Luboš Kindelmann.

Z bezpečnostních důvodů bude stejně jako vloni uzavřen tzv. bulvár před pivovarem, který bude letos hostit jedno z hudebních podií. Uzavírka začne o půlnoci z 3. na 4. října a potrvá do neděle 5. října, do 7.00 ráno. Rozsah uzavírky bude stejný jako v předešlých letech, tj. v ulici U Prazdroje od křižovatky Sirková a U Prazdroje po čerpací stanici OMV. Zejména pro návštěvníky řidiče pak bude opět k dispozici i odpočinková zóna K-lee-deck, kde si mohou v rámci projektu Promile INFO dýchnout do alkoholtesteru a dozvědět se, za jak dlouho pro ně bude bezpečné usednout za volant vozidla. Na festivalu nebudou chybět ani populární ekologické vratné kelímky za zálohu 50 Kč.