Pilotem zříceného vrtulníku byl podnikatel Bohumil D. Proslul tím, jak riskantně létal

foto: HZS PK

Čtyři mrtví. Taková je bilance včerejšího večerního pádu vrtulníku Robinson na Borských Polích. Policisté na místě potvrdili, že šlo o Čecha a tři cizince, podle našich informací Thajce. Oním českým občanem, který stroj pilotoval, měl být podnikatel Bohumil Doubek mladší. Ten byl přitom proslulý tím, jak riskantně létal.

„Byl to Bobeš“, začalo kolovat chvíli po nehodě po sociálních sítích. Bobeš byla přezdívka Bohumila Doubka, majitele a jednatele firmy Workpress Aviation. Právě této firmě zřícený vrtulník Robinson R44 patřil.

foto: HZS PK

Na sociálních sítích se pak rozjely velké diskuze a příspěvky se shodovaly. Doubek si prý o neštěstí koledoval tím, jak riskantně létal. „Ani ne hodinu předtím jsem ho viděl celkem nebezpečně zakroužit kolem věže katedrály na náměstí,“ uvedl například Jakub Červinka. „Jestli je to ten menší černej, co tu občas lítá – tak se ani nedivím. Ten pilot si hraje na moc velkýho frajera,“ napsal David Nejedlý. Další diskutující pak také přidávali své zkušenosti. „Nedávno několikrát přistával u nás v Dobřanech 50 metrů od fotbalového stadionu, kde stáli lidi frontu na dobřanskou zmrzlinu a na hřišti pobíhalo cca 30 dětí. Ale hlavní je se ukázat, že na to mám a jaký jsem frajer.“

Před třemi lety se Doubek proslavil i tím, že vjel s limuzínou na Karlův most. Tehdy ho ovšem z celé záležitosti „vysekal“ právník.

Doubek mladší neměl zrovna dobrou pověst ve Šťáhlavech, kde bydlel. U svého domu si nechal před lety postavit heliport, který doslova dráždil sousedy. Ti si stěžovali na ruch i na to, že ohrožuje čápy, kteří sídlí v blízkém komíně.

Jestli stály za nehodou Doubkovy riskantní manévry nebo byla příčinou technická závada, není zatím potvrzené. Před 9. hodinou ranní mluvčí hasičů Petr Poncar potvrdil, že byl vrtulník sundán ze stropu haly. Délku zásahu odhadl ještě na další dvě hodiny. Původní článek najdete zde.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.

>>> Nové informace o zřícení vrtulníku v Plzni

>>> Pilotem zříceného vrtulníku byl podnikatel Bohumil D.