Pět gólů? Za dospělé určitě ne, říká po nevídaném kousku plzeňský hokejista Němec

Sice druholigový soupeř, ale i tak se málokdy vidí, že někdo sám vstřelí pět branek. Přesně to se v úterý povedlo posile plzeňské Škodovky, Vojtěchu Němcovi. Indiáni hlavně díky němu vyhráli drtivě 8:2.

Němec se nejprve postaral dvěma góly o otočení skóre z 0:1 na 2:1, poté úřadoval v závěru, kdy se trefil ještě třikrát a z 5:2 navýšil vedení až na konečných 8:2. „Kluci se mě na to hned ptali. Za áčko se mi to určitě nikdy nepovedlo, možná někdy v juniorce. Tohle je premiéra,“ prohlásil Němec, na kterého už po zápase čekal pokladník Pulpán. „Už vyhrožoval, že něco přistane. Ale doufám, že to nebude moc, přeci jen to byli kluci z druhé ligy a snad bude pokladník shovívavý,“ přeje si pětigólový střelec.

Němce i jeho spoluhráče čeká po poslední přípravě týdenní pauza bez zápasů. Pak už přijde Liga mistrů. „Champions Hockey League je také veliká zkušenost. Zažil jsem to už na Kometě a dostali jsme se docela daleko. Srovnání s mezinárodním hokejem je úplně něco jiného než naše soutěž. Ale myslím si, že když se nepodaří Liga mistrů, tak se z toho nebude úplně střílet, zatímco když by se pokazila extraliga, bylo by to horší. Domácí soutěž je pro nás prioritou,“ dodal.