Pestře pomalované lavičky ve Smetanových sadech pomohou handicapovaným

foto: město Plzeň

Barevné lavičky jsou nově k vidění ve Smetanových sadech v Plzni. Vytvořili je studenti Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu v Nerudově ulici a mají charitativní podtext. V rámci charitativního projektu je zakoupili sponzoři a výtěžek z prodeje obdržely neziskové organizace pomáhající handicapovaným lidem.

Design laviček navrhovali během let trvání projektu vysokoškolští studenti, středoškoláci i děti základních uměleckých škol. Dárci si vybrali návrhy, které je nejvíce oslovily. Lavičky pak byly podle nich vyrobeny v dílnách DEPO2015.

Na svém místě ve Smetanových sadech setrvají lavičky do podzimu, poté si je jejich sponzoři mohou buď ponechat, nebo věnovat do veřejného prostoru. Díla z minulých ročníků lze vidět například v areálech Fakultní nemocnice v Plzni na Borech a na Lochotíně i ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje.

„Chtěl bych poděkovat všem sponzorům, kteří si lavičky zakoupili a přispěli tak na dobrou věc, ale i organizátorům a všem dalším lidem, kteří u tohoto projektu tak dlouho setrvali,“ uvedl primátor Martin Baxa. Podle něj jsou navíc lavičky příjemným zpestřením parku a spojují tak výtvarné umění mladých lidí s užitečnou pomocí handicapovaným.