Pervitinem zdrogovaný cizinec se třemi zákazy řízení ujížděl policistům

Tímto automobilem prchal před policisty zdrogovaný cizinec. Foto: Policie ČR

Dramatickou honičku s řidičem pod vlivem drog, při níž nechyběla ani havárie, zažili policisté z Rokycanska. Vše začalo v okamžiku, kdy si policejní hlídka všimla protijedoucího osobního vozidla Opel Astra, kterou řídil cizinec (29). Policisté věděli, že má tento muž uložený platný zákaz řízení automobilu. Proto se za ním rozjeli a v obci Kamenný Újezd se pokusili auto předepsaným způsobem zastavit. Motorista ale na výzvy policie nereagoval, naopak začal zrychlovat a ujíždět ve směru na Rokycany.

„Hlídka o celé situaci průběžně informovala operační středisko a monitorovala nebezpečnou jízdu řidiče, který nerespektoval pravidla silničního provozu a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, zejména pak chodce. Do pronásledování se zapojila hlídka rokycanských dopravních policistů, která služební autem zatarasila ulici, jíž pachatel ujížděl,“ popsala akci mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Ujíždějící řidič zastavil před služebním autem a následně k němu přiběhla hlídka hrádeckých policistů, kteří vozidlo pronásledovali. Řidič opelu však začal couvat vysokou rychlostí a narazil při tom do stojícího vozidla Ford Escort, na kterém tak způsobil škodu kolem 15 000 korun. Po nehodě cizinec zastavil a uzamkl se v aute.

Foto: Policie ČR

„Následně se řidič z místa rozjel vpřed do ulice Dukelská, kde na travnaté ploše u vlakového nádraží vozidlo zastavil a utíkal z místa pryč. Před hlídkou dopravní policie skočil do keřů u basketbalové haly. Policisté jej za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovali a převezli na dopravní inspektorát k provedení potřebných úkonů,“ uvedla mluvčí policie.

Policisté následně zjistili že cizinec má skutečně tři zákazy řízení s tím, že nesmí řídit do března roku 2021. S řidičem provedli dechovou zkoušku, která byla negativní, pozitivní byl však test na omamné a psychotropní látky, konkrétně na amfetamin. Na základě pozitivního výsledku byl řidič převezen na lékařské vyšetření a odběr krve a moči. Na místě odstaveného vozidla se nacházela ještě spolujezdkyně (26), kterou policisté vyslechli.

Zadržený cizinec je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté čekají na výsledky lékařského vyšetření za účelem zjištění míry ovlivnění řidiče detekovaným amfetaminem.