Pavlína Vargová neslavila ani neodpočívá. Juniorská mistryně světa pilně trénuje dál

foto: V. Čermák

Plzeňská rodačka a studentka Sportovního gymnázia Plzeň Pavlína Vargová zvítězila na mistrovství světa v Cross triatlonu juniorek v dánském Svendborgu. Její úspěch ocenil v nedávných dnech i hejtman Josef Bernard. Co sympatická Pavlína, členka Triatlonové akademie Plzeň, Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje a stále také členka Plaveckého klubu Slavia VŠ Plzeň, dělá v těchto dnech?

Pavlína Vargová i přes velký úspěch rozhodně nezahálí. Aktuálně se připravuje s trenérem, bronzovým triatlonistou z olympiády v Sydney, Janem Řehulou, v plaveckém areálu Městského bazénu Slovany. „Pavlína je houževnatá, má disciplinu, tvrdě na sobě pracuje, nebojí se bolesti ani žádných výzev. Právě tyto vlastnosti přetavila v titul mistryně světa,“ uvedl Řehula, který se svojí svěřenkyní nemůže usnout na vavřínech. Vargová totiž v tomto roce končí v juniorské kategorii a v kategorii dospělých ji bude čekat dvojnásobná trať, což bude znamenat ještě náročnější přípravu.

Následující program Pavlíny Vargové je velice náročný. Již tuto neděli se zúčastní Evropského poháru juniorů v Cross triatlonu v Táboře, následuje týdenní soustředění na Šumavě, na které navazuje závod Českého poháru v silničním triatlonu v Sokolově. V druhé polovině srpna bude startovat v německé Žitavě v závodě XTERRA triatlon. Celou náročnou sezonu pak uzavře na Mistrovství Evropy v Cross triatlonu na Ibize.

Fotogalerii z tréninku najdete zde.