Pavel Horváth se vrací do Plzně

Minulost. Foto: FCVP

Klubová legenda Pavel Horváth bude opět působit ve Viktorii Plzeň, dnes zahajuje přípravu s juniorským týmem jako její hlavní trenér. Dosavadní kouč Pavel Fořt se přesune k dorostu U19.

Pavel Horváth trénoval od července 2017 do října 2018 druholigový Baník Sokolov, nyní se však opět vrací do Viktorie Plzeň, kde bude trénovat juniorský tým U21. „Na práci s klukama se těším. V Sokolově to pro mě byla jistě velká zkušenost. Do Plzně se nyní vracím rád, na jarní část sezony se chceme co nejlépe připravit a být v ní úspěšní,“ řekl Horváth.

Dosavadní trenér kategorie U21 Pavel Fořt se pak přesouvá k dorostu U19, kde nahrazuje Jiřího Žiláka, jenž bude trénovat reprezentační tým U20. Ve Viktorii ovšem Žilák zůstává jako šéftrenér dorosteneckých kategorií.

Juniorka zahájí přípravu pod Pavlem Horváthem již dnes odpoledne společným tréninkem v Luční ulici. V přípravě ji čeká šest přátelských zápasů. Na úvod se utkají s třetiligovými Domažlicemi a účastníkem páté nejvyšší německé ligy BSG Chemie Lipsko. Posléze společně s dorostem U19 odcestují na soustředění do Písku, kde si zahrají s tamním účastníkem ČFL. Po návratu domů ještě poměří síly s druholigovými fotbalisty Sokolova, třetiligovým Vltavínem a německým Bayernem Hof.