Patrioti znají své soupeře pro sezonu 2014

Kostky jsou vrženy. Letošní ročník České ligy amerického fotbalu se rozdělil do tří divizí: A a B klasického 11´s fotbalu, divize C pro týmy hrající 7´s formy fotbalu. Patrioti hrají B divizi a čekají je tři soupeři – Ostrava Steelers, Prague Hippos a Zvolen Patriots.

Minulý rok byla liga rozdělená do dvou částí a Patrioti usilovali o postup z divize B do divize A. Vzhledem k letošnímu rozdělení ligy a také z důvodu odchodu tří zkušených hráčů do týmu Příbram Bocats, se Patriots rozhodli zůstat ve výkonnostně srovnatelné, ale nejméně osazené, prostřední lize. Nejvyšší ligu – divizi A hraje šest týmů a nejnižší ligu – divizi C hraje 13 týmů, rozdělených do dvou konferencí Východ a Západ.

Patrioti spolu s Prague Hippos loni hráli spolu v B divizi, Ostrava Steelers sestoupila z divize A a Zvolen Patriots v lize naprostým nováčkem. Všechny týmy odehrají šest zápasů v základní části. S každým soupeřem budou hrát dvakrát, jednou doma a jednou venku.

Po základní části nebude klasické playoff, ale bude následovat pouze finále, které se odehraje druhý červencový víkend u vítěze základní části, pokud se ČAAF nerozhodne pořádat finále sama.

Patriotům sezona začíná v sobotu 5. dubna přátelským zápasem s bavorským týmem Passau Pirates. Ostrý ligový start pak bude v sobotu 19.4.2014 v Praze proti Hippos. První domácí zápas bude možno navštívit v sobotu 10.5.2014 s týmem Ostrava Steelers. Poté hned v sobotu 17.5.2014 proti Zvolen Patriots a poslední domácí zápas základní části bude v sobotu 14.6.2014 s Prague Hippos.

Zápasy se odehrají ve Sportovním areálu Vochov a na hřišti 33. ZŠ v Plzni – Skvrňanech. Přesné rozpisy zápasů jsou k nalezení www.pilsenpatriots.cz.