Patrioti a Starostové s podporou Svobodných zahájili v Plzni kampaň

foto: Plzeň.cz

Ostrá fáze volební kampaně politického uskupení Patrioti a Starostové s podporou Svobodných byla zahájena. Se sloganem Tvořte s námi Plzeň odstartovala kontaktní kampaň, při které budou kandidáti přijíždět přímo za voliči. Kampaň má rozpočet 2,5 milionu a lídrem kandidátky je senátor Václav Chaloupek.

Volební uskupení se ve svém programu soustředilo na snížení nákladů na správu města. U všech zastupitelů chce prosadit maximální transparentnost příjmů, které získají z rozpočtu města. Kandidáti jsou pro výstavbu aquaparku a podporují projekt Sloni na Mži. Patrioti a Starostové s podporou Svobodných slibují budování tzv.zelených střech v Plzni a celkové zklidnění centra. Ve volebním programu také zdůrazňují bezpečnost. Chtějí usilovat o pravidelnou kontrolu nasazení strážníků v nočních hodinách a rizikových oblastech a chtějí řízení městské policie vrátit primátorovi nebo jeho náměstkovi. Ve volebním programu zdůrazňují, že budou pečlivě kontrolovat stavbu Západního okruhu a tramvajové trati na Borská pole, stejně tak jim leží na srdci osud Pekla nebo bývalých Městských lázní.

V rámci zahájení kampaně uskupení Patrioti a Starostové s podporou Svobodných rovněž odstartovali petiční akci, v které se chtějí zasloužit o odstranění plastiky před budovou Nového divadla v Plzni. Tolik diskutované vejce podle nich není podle původního projektu a město by mělo po zhotovili žádat náhradu. Kandidáti tím chtějí upozornit i na další dlouhotrvající problémy Nového divadla.

Kromě lídra Václava Chaloupka, najdete na kandidátní listině také advokáta Ludvíka Rösche, jednatele velké společnosti Jana Michálka, známého propagátora a organizátora farmářských trhů Tomáše Poppa, šéfa Arboreta Sofronka Jana Kaňáka nebo Lenku Brčkovou, předsedkyni Svobodných na Plzeňsku.