Pátrací akce u Kařezu. Policisté hledali prchajícího řidiče, dopadli ho po několika hodinách

foto: ZAK TV/P. Polatová

Aktualizováno 16:02 Velká pátrací akce probíhala dnes od ranních hodin v lese kolem 47. kilometru dálnice D5 u obce Kařez. Policisté včetně vrtulníku hledali řidiče, který při pronásledování havaroval a následně zaběhl do lesa. Zadržet se ho podařilo kolem 13:30.

foto: Policie ČR

„Kolegové ze SRN pronásledovali po 7. hodině ráno na našem území řidiče s bílým vozem BMW X6. Vjel zřejmě přes Weidhaus. Kolem 47. kilometru ve směru na Rozvadov se bočně střetl s nákladním automobilem a narazil do středových vozidel. Následně utekl po nehodě kolem 47. kilometru směr Rozvadov do lesa kolem obce Kařez. Na místě je psovod i vrtulník,“ upřesnila mluvčí policie Martina Korandová s tím, že vozidlo, v kterém muž prchal, bylo s největší pravděpodobností odcizeno. Před 10. hodinou bylo podle Korandové pátrání rozšířeno i na vlaková a autobusová nádraží.

Krátce po půl 2 pak Korandová potvrdila, že byl podezřelý muž zadržen. „Policisté z oddělení služební kynologie muže spatřili poblíž křižovatky Kařízek – Mýto – Sirá a ihned jej zadrželi. Jedná se o cizince ročník 1991. Nyní kolegové prověřují veškeré okolnosti,“ potvrdila Korandová.