Past sklapla. Policisté dopadli muže, který vykrádal prodejny kol

ilustrační foto / plzen.cz

Postrach plzeňských prodejen kol je dopaden. Třicetiletý muž v průběhu června a července tohoto roku ukradl tři kola za 140 tisíc korun. V případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

„V prvním a druhém případě si pachatel vyhlédl v prostoru prodejní plochy stejné prodejny vystavené pánské jízdní kolo s přední odpruženou vidlicí a další v pořadí s celoodpruženým rámem. Využil nestřeženého okamžiku zaměstnanců prodejny, bicykl vyvedl z prodejny, aniž by za tento zaplatil a  následně na něj usedl a odjel neznámo kam,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Stejný postup pak zopakoval v jiné prodejně na Borech, odkud si takto vyvezl pánské elektrokolo s tím, že na ploše prodejny zanechal odložené jiné jízdní pánské kolo.

„Svým jednáním způsobil poškozeným hmotnou škodu vyčíslenou ve výši 140 tisíc korun. Policisté, zabývající se těmito skutky, prověřovali zjištěné skutečnosti, které je navedly na stopu pachatele, kterého dne 24. července zadrželi,“ dodala Hokrová s tím, že podezřelému třicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež, za kterou mu v případě prokázání jeho viny v pravomocném rozhodnutí může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody.