Parta narkomanů obsadila v Tachově domek manželů, kteří na týden odjeli pryč

ilustrační foto: Policie ČR

Pět dní trval divoký mejdan skupiny devíti osob v jednom tachovském domku. Své přátele holdující drogám a alkoholu pozval do domu devětadvacetiletý muž. Kriminalisté ho teď stíhají za krádež a porušování domovní svobody. Dům totiž mladému muži nepatřil. Do objektu se dostal za pomoci násilí a to v době, kdy jeho majitelé odjeli na týden pryč.

„Na podezřelý pohyb v objektu upozornil policisty i majitelku domu pozorný soused. Policisté na místě zadrželi celkem devět osob, z nich se pět nacházelo uvnitř domu, zbylé čtyři byly zadrženy na ulici. Jak se následně ukázalo, dotyčný v domě pobýval celkem pět dnů, v průběhu kterých zval do domu další osoby,“ popsala neobvyklou událost mluvčí policie Dagmar Jiroušková. Stíhaný muž byl natolik drzý, že dokonce u vstupních dveří vyměnil zámky.

Nezvaní hosté rozhodně netrpěli nedostatkem drog. Foto: Policie ČR

Majitelka domu po svém příjezdu za přítomnosti policie prohlédla dům a nestačila se divit. Uvnitř našla rozházené věci, zjistila, že chybí televizor, sada porcelánových hrnečků, stříbrný medailonek a další věci v hodnotě kolem 20 tisíc korun. Policisté při ohledaní objektu zajistili řadu jiných věcí, které tam naopak nezvaní návštěvníci přinesli. Jednalo se například o elektroniku, oblečení, ale i bílou krystalickou látku, která při provedeném testu reagovala jako amfetamin.

Mluvčí policie doplnila, že v souvislosti s tímto případem není vyloučené rozšíření právní kvalifikace ani trestní stíhání dalších osob.