Parkourové hřiště Krašovská je po zimní pauze opět v provozu!

V parkourovém hřišti už začala nová sezóna. Foto: Richard Beneš

Na špičku parkourových hřišť v Česku i v Evropě se řadí parkourové hřiště, které se otevřelo už loni v říjnu v městském areálu Krašovská Aktivity centrum Plzeň. Už první měsíce jeho provozu ukázaly, že zájem o parkour je obrovský.

Sportovci mají k dispozici celou řadu překážek z různých materiálů. Foto: Richard Beneš

Hřiště bylo od jeho otevření nepřetržitě obsazeno, a to nejen zkušenými parkouristy, ale i úplnými nováčky z řad široké veřejnosti. Provoz byl následně přes zimní období sice omezen, od 1. dubna je však opět hřiště otevřené. Vedle něho už je navíc k dispozici nově vybudované parkoviště, které je pro návštěvníky areálu zdarma.

Plzeň se může pochlubit špičkovým hřištěm.

Parkourové hřiště Krašovská tvoří 4 sestavy zdí, 2 sestavy zdí a hrazd, samostatná sestava hrazd, 3 balanční trubky různých délek a tvarů, 6 dřevěných sestav a prvků z akátu a dubu a dominantou je betonová soustava krychlí. Jedná se o největší parkourové hřiště v ČR, které je srovnatelné s těmi největšími v Evropě. Podobná hřiště takového rozsahu jsou nejblíž v Kodani a Barceloně. Na návrhu hřiště se spolupodíleli místní plzeňští vyznavači parkouru.

Parkourové hřiště Krašovská je otevřeno denně od 8 do 21 hodin. Provoz a provozní řád najdete na www.krasovska.cz.

PR