Pardubic mi bylo až líto, komentoval drtivou výhru plzeňský Kovář

Jan Kovář.

Už po pěti minutách zápasu Plzně s Pardubicemi měl útočník Jan Kovář zaděláno na hattrick. Po rychlých dvou trefách už ale další nepřidal. Náladu mu to ovšem nezkazilo ani náhodou. Jeho Škodovka zvítězila drtivě 11:1.

Po vašem návratu do Plzně jste říkal, že žádný zápas v extralize není lehký. Teď to ale tak nevypadalo…
Ono se to zdá, vedli jsme po rychlých gólech dva nula. Pak jsme tam měli menší pasáž, kdy byly Pardubice lepší a kdyby tam vstřelily nějakou branku, mohlo být vše jinak. Přečkali jsme to, následně jsme si pomohli přesilovkama a ono už se pak hraje o mnoho lépe.

Je to nejvyšší výhra za dospělé, kterou jste zažil?
Jojo, tu dosavadní si taky pamatuju Moc dobře. V utkání doma s Libercem jsme vyhnali Mariána Jelínka. Tenkrát jsme vyhráli 10:4.

V zápase s Pardubicemi jste dal hned v úvodu dvě branky, pak jste měl ještě spoustu šancí. Nebyl jste na sebe naštvaný, že nevyšel hattrick?
Šancí bylo mnoho, za to jsem rád. Dneska mi to tam hlavně Milan Gulaš parádně servíroval a já si to vybral již na začátku, pak už tam bohužel nic nespadlo. Můžu se zlobit jen sám na sebe.

Jak moc vás baví souhra s Milanem Gulašem? Občas to vypadá jako exhibice…
Dneska to bylo dané tím, že jsme rychle vedli. Člověk si potom více dovolí. Zkoušeli jsme si prohazovat hráče, což bylo asi nad rámec, ale vše je dané, jak se daří v zápase.

Nemáte tendenci Milanovi přihrávky vracet?
Chtěl bych, ale dnes jsem ho vůbec nemohl najít. Snad příště (smích).

Nebylo vám v jednu chvíli Pardubic i líto?
Nezávidím Pardubicím jejich situaci, je to tradiční extraligový klub a přeji jim, ať se z toho brzy dostanou a splnili si nějaký svůj cíl, který v sezóně mají.

Jak tento výsledek může ovlivnit hru v dalších zápasech?
Já hlavně doufám, že se tu všichni zítra sejdeme a půjdeme znovu do práce, budeme tvrdě makat a nebudeme v žádné euforii. Jedeme do Zlína, kde se hraje velmi těžce, tam když se prospí začátek, je to hodně těžké. Určitě si tam jedeme pro body.