Požár panelového domu zcela zničil jeden byt, hasiči evakuovali 70 lidí

foto: HZS PK

Průběžně aktualizujeme Pořádně rušnou noc mají za sebou obyvatelé plzeňského sídliště Vinice. Jeden z paneláků tam kolem půl 2 zachvátil požár. Celkem 70 lidí muselo být evakuováno. Dvě osoby skončily v nemocnici. Dnes odpoledne bude provedeno ohledání statikem, na místo se už dostavili i zástupci Městského obvodu Plzeň 1 v čele se starostkou Helenou Řežábovou.

Na místo už dorazila starostka MO Plzeň 1 Helena Řežábová. Foto: TV ZAK/P. Polatová

Podle mluvčího hasičů Petra Poncara vyjížděly k požáru všechny tři profesionální stanice z Plzně a JSDH Bolevec. „Zasahovalo se v dýchací technice, prostor byl silně zakouřen. Požár zničil jeden byt a byt nad ním poškodil,“ upřesnil Poncar s tím, že třem osobám bylo zajištěno cestou města náhradní ubytování. Předběžné škody se pohybují kolem 3,5 milionu korun.

„Posádky záchranné služby na místě ošetřili celkem tři osoby. Muže ročník 1996 a ženu ročník 1954 převezli do Fakultní nemocnice k dalšímu ošetření. Jednalo se o potíže s dýcháním,“ dodala mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

V odpoledních hodinách bude provedeno ohledáni místo činu statikem, přizvanými znalci z Prahy, kriminalisty a vyšetřovatelem HZS. „V současné době policisté střeží zasažený panelový dům. Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího prověřování,“ upřesnila policejní mluvčí Veronika Hokrová.