Pandemie povoluje, dráhy posilují. Západní expres znovu pojede z Prahy až do Chebu

ilustrační foto / plzen.cz

České dráhy obnoví od 17. dubna provoz většiny dálkových vlaků na chebské větvi linky Ex6 Západní expres v úseku mezi Prahou a Plzní, které tak znovu pojedou v celé trase z Prahy přes Plzeň až do Chebu.

„Ve stejném úseku budou mírně posílené i spoje na mnichovské větvi linky Ex6, nicméně i nadále pojede většina těchto spojů ve zkrácené trase Plzeň – Domažlice – Mnichov. Od stejného termínu bude také navýšena kapacita rychlíků linky R16 v úseku Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín, které znovu zajistí v celé trase z Prahy až k bavorským hranicím rychlíková souprava. Cestujícím tak odpadnou přestupy v Klatovech do motorové soupravy směrem do Železné Rudy,“ uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Od 12. dubna 2021 je obnoven provoz spěšných vlaků linky R29 v celé trase Cheb – Norimberk a zpět. Kromě těchto vlaků můžou cestující směrem do Německa využít dálkové vlaky linky Ex5 Praha – Berlín – Hamburk a Ex6 Praha / Plzeň – Domažlice – Mnichov. „Upozorňujeme však na nutnost dodržovat ochranná opatření německých úřadů, která jsou uvedená na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR,“ podotkla Rajnochová..

Pokud se v souvislosti s vývojem epidemie změní poptávka ze strany cestujících, jsou prý dráhy připravené na tuto situaci reagovat a rozsah dálkové dopravy v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR dále upravit.