Paměť národa v Plzni získala nové studio pro nahrávání pamětníků

Pamětníci mají k dispozici nové studio.

Mnohem větší nahrávací studio s pohodlným zázemím pro stále se rozrůstající činnost, tak vypadají nové prostory Paměti národa Plzeňský kraj. Nové prostory se nacházejí v Thámově ulici v Plzni na Borech. Kromě natáčení pamětníků se tam mohou pořádat i setkání se členy Klubu přátel Paměti národa, setkání s pamětníky nebo akce na zahradě, která je také k dispozici, informovala ředitelka pobočky Markéta Čekanová.

„Z nových prostor Paměti národa jsem nadšená. Její práce je velice důležitá, je třeba zaznamenávat vzpomínky žijících pamětníků a vyprávět jejich příběhy dál a k tomu je pochopitelně zapotřebí mít odpovídající podmínky k práci,“ poznamenává ekonomická náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová (ODS) s tím, že Plzeňský kraj činnost Paměti národa významně podporuje a bude ji podporovat i v budoucnu.

Ředitelka plzeňské pobočky Paměti národa Markéta Čekanová

Nové prostory si prohlédl i plzeňský biskup Tomáš Holub, který je zároveň členem Kolegia Paměti národa. I on byl zázemím nadšen a sídlu pobočky požehnal. „Paměť národa Plzeňský kraj v letošním roce připravuje projekt Století žen, jenž bude zahrnovat výstavu a rozhlasové a televizní pořady, zapojí se do oslav třicátého výročí událostí roku 1989, v květnu uspořádá další ročník Běhu pro Paměť národa, v listopadu sbírku ke Dni válečných veteránů a vedle toho proběhnou na řadě škol Příběhy našich sousedů,“ doplnila ředitelka pobočky Markéta Čekanová.

Činnost Paměti národa Plzeňský kraj podporuje Plzeňský kraj, město Plzeň, Plzeňský Prazdroj a řada drobných dárců.