Památku Karla Gotta uctí i Divadlo J. K. Tyla: Ruší jedno představení, vyvěsí černou vlajku

V čase státního smutku vyhlášeného na sobotu 12. října na počest Karla Gotta, se Divadlo J. K. Tyla rozhodlo zrušit reprízu komedie Antonína Procházky s názvem Zácpa. Vedení divadla nechá vyvěsit černou vlajku a chystá se také držet minuta ticha před večerní premiérou opery Broučci.

„V den státního smutku jsme zvažovali, zda hrát nebo nehrát. Dospěli jsme k závěru, že hrát budeme, ale že nebude žádná komedie. Rušíme proto v Novém divadle představení Zácpa,“ uvedl ředitel Divadla J. K. Tyla Martin Otava s tím, že se představení odehraje v termínu náhradním, a to 1. prosince od 19 hodin na Nové scéně DJKT.

Ve Velkém divadle se podle plánu odehraje premiéra opery Broučci, před níž památku Karla Gotta uctí publikum i účinkující minutou ticha. „Na budově velkého divadla bude viset černá vlajka a na Nové scéně na vnější stěně bude vytvořená světelným efektem trikolóra,“ dodal Otava.

Vstupenky na komedii Zácpa zůstávají v platnosti, pokud divákům náhradní termín nevyhovuje, mohou vstupenky vracet v místě nákupu do 20. října 2019. Bližší informace v pokladně předprodeje, Smetanovy sady 16, nebo na telefonním čísle 378 038 190.