Osvobození oslaví v Plané i ve Stříbře

Planá na Tachovsku

Už v 10 hodin dopoledne začnou v Plané na Tachovsku oslavy osvobození americkou armádou, a to položením květin a pietní vzpomínkou u památníku na  náměstí Svobody. Vystoupí zde i Dechový orchestr mladých  a mažoretky  ZUŠ Mariánské Lázně. Poté se přítomní přesunou k památníku obětem II. světové války  na místním hřbitově.

Oslavy 72. výročí osvobození města si připomenou v pátek 5. května také ve Stříbře na Tachovsku, a to  v 16.15 hodin kladením věnců u památníku u místního kina. Následovat bude v kině Slavia beseda o bývalém vojenském útvaru ve Stříbře, a to s jeho posledním velitelem pplk. Ing. Slavomírem Tomčákem. Začátek této zajímavé besedy je v 17 hodin. O hodinu později bude následovat vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Vstup na obě akce je zdarma.

Slavnosti svobody ve Stříbře pokračují i v sobotu 6. května programem na náměstí, kde se od 10 hodin můžete těšit na příjezd kolony historických armádních vozidel a také stříbrských veteránů. Ty budou připraveny na prohlídku a focení svých vozů až do 13,30 hodin. K tomu zahraje kapala Wyjou.