Drama v Prokopově ulici, auto tam srazilo staršího chodce

Ilustrační foto: TV ZAK

AKTUALIZOVÁNO: Osobní automobil srazil pět minut po poledni staršího chodce v Prokopově ulici přímo naproti zastávce MHD u bývalého Komorního divadla. Muž zřejmě nečekaně vstoupil do cesty automobilu, který rozváží jídlo. Řidič už nedokázal srážce zabránit. Rozsah zranění zatím není známý. U nehody zasahovaly dva automobily záchranářů a hasiči. Provoz v Prokopově ulici zůstal zachován, řidiči musí ale počítat se zdržením.

Chodec (54) vešel do vozovky i se psem. Auto srazilo muže i jeho psa. Zatímco zraněný chodec zůstal ležet ve vozovce, pes se po nárazu utrhl z vodítka a utekl. Muž utrpěl středně těžké zranění a záchranáři ho transportovali na urgentní příjem do fakultní nemocnice. Na místě nehody poskytl pomoc zraněnému ještě před příjezdem záchranky vedle dvou svědků také policista, který byl mimo službu a místem projížděl. Uklidňovat museli také přítelkyni zraněného muže, která v šoku sledovala práci záchranářů.

„Vzhledem ke zranění nebylo možné na místě provést dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu u chodce. U řidiče (46) vozu Škoda Citigo měla dechová zkouška negativní výsledek. Policisté se událostí v dopravě ještě na místě zabývají a zjišťují její veškeré okolnosti, které budou předmětem dalšího šetření,“ informovala mluvčí policie Veronika Hokrová. Po zraněném psu začala v okolí nehody pátrat hlídka strážníků z odchytové služby. Jedná se o tmavého vlčáka bez obojku.

Na místě nehody zasahovali záchranáři i hasiči. Foto: Richard Beneš
Foto: TV ZAK