Osm hodin v autobuse? První třetinu jsme měli nohy těžké, přiznával plzeňský Kodýtek

Petr Kodýtek. foto: HC Škoda Plzeň

Ráno odjeli z Plzně, osm hodin strávili v autobuse a večer slavili další výhru v Champions League. Hokejisté Škody Plzeň zvládli i poslední zápas a zvítězili na ledě Banské Bystrici 3:2 v prodloužení. Dva góly, včetně vítězného, vstřelil útočník Petr Kodýtek. Ten po zápase přiznal, že začátek zápasu nebyl ideální. „Nešly nám nohy,“ prohlásil.

Jak náročný den to byl, když jste museli cestovat tak daleko?
Ráno jsme se sešli na zimáku, v 7 hodin jsme odjížděli, pak za Brnem krátký oběd, přijeli jsme do Bystrice a šli na zápas. V autobuse jsme nakonec strávili asi 8 hodin.

Bylo těžké pak nohy rozhýbat na provozní teplotu?
První třetina nebyla moc ideální, tam nám ty nohy moc nešly. Ale pak už se to zlepšilo a od druhé třetiny už to bylo vidět.

Jak padly vaše dvě branky?
Před tou první jsme hráli v oslabení, pak tam skočil Lukáš Pulpán, soupeři se tam nějak srazili na modré a jeli jsme 2 na nikoho. Lukáš mi to krásně přihrál. Myslel jsem si trochu, že bude střílet, ale naštěstí mi to vrátil, udělal to suprově.

Před začátkem soutěže všichni tvrdili, že jde o hodně těžkou skupinu. A nakonec jste ji vyhráli se ztrátou jediného bodu. Jak tedy působení hodnotit?
Nám se hodně povedly ty první čtyři zápasy. Tam jsme je přejeli, hráli jsme dobře. Byla to vlastně příprava na extraligu. S tou Bánskou Bystricou jsme si to už jenom hlídali.