Oslavy se vším všudy. Plzeň jasně porazila Kometu

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Oslavy 90. výročí, které západočeský klub dnes slavil, se povedly. V rámci 41. kola Plzeňané porazili Kometu Brno po skvělém výkonu 5:2. Góly indiánů vstřelili Conor Allen, Jan Kovář, Jakub Pour, Matyáš Kantner a Petr Straka.

Na první branku slavnostního zápasu se čekalo pouze do 2. minuty. Brněnská defenziva hrubě zachybovala a osamocený Conor Allen překonal z mezikruží Vejmelku. V 8. minutě dostali hosté k dispozici přesilovku, Frodl vyrazil puk k hokejce Muellera, a ten pálil do černého. O chvíli později byli k vidění velké šance na obou stranách. Nejprve trefil tyč Orsava, po něm neuspěl v dobré pozici domácí Straka. Ve 12. minutě už se indiáni dočkali. Allen vyslal do sóla Jana Kováře, a ten pouze potvrdil, že nájezdy zkrátka umí. Od té doby byla Škodovka jasně lepší. K vidění byla například bitka Kováře s Čermákem a 13 vteřin před sirénou také další plzeňský gól. Přesilovkovou kombinaci zakončil Jakub Pour.

Na začátku druhé třetiny se hra lehce uklidnila a hrálo se především ve středním pásmu. Ve 26. Minutě mohla Kometa snížit, jenže Mueller podruhé na Frodla nevyzrál. Západočeši pak přežili dvě přesilovky Brna a ve 38. minutě nebyli daleko od čtvrté trefy. Gulašovi na poslední chvíli i za cenu drobného háčku znemožnili Brňané zakončení. Ke stejné situaci došlo i v poslední minutě třetiny. S jediným rozdílem. Tentokrát rozhodčí hákování na Kindla viděli, a tak šli Moravané do čtyř.

Ve třetí části měli indiáni ideální šanci rozhodnout, když hráli více než minutu ve dvojnásobné početní převaze. Jenže ji sehráli špatně, jedinou šancí byla dorážka Vojtěcha Němce, kterou ale Vejmelka zkrotil na svých betonech. Daleko větší příležitosti tak měli domácí ve vlastním oslabení. Sólo Gulaše ale Vejmelka chytil a po úniku Straky ani nemusel zasahovat. Více než sedm tisícovek fanoušků si tak na gól počkalo do 54. minuty. Matyáš Kantner našlápl na levém křídle a tvrdou ranou zaskočil Vejmelku. Uběhla pouhá minuta a Západočeši zvedali ruce nahoru znovu. Obranu hostů vycvičil Petr Straka, a ač faulovaný, pověsil puk pod horní tyč. V 57. minutě už jen kosmeticky snížil brněnský Holík.