Oprava tramvajové trati na Slovanské půjde do finiše, část ulice se uzavře

ilustrační foto: Plzen.eu

Z důvodu realizace závěrečné etapy opravy tramvajové trati bude neprůjezdná od 16. září Slovanská ulice v úseku mezi Částkovou a Malostranskou. Uzavírka potrvá nejdéle do soboty 30. listopadu 2019.

Do neděle 15. září bude hotové kompletní vozovkové souvrství v úseku Sladkovského – Částkova směrem z centra a bude odstraněno veškeré dočasné dopravní značení a oplocení. O den později začne úplná uzavírka Slovanské ulice v úseku Částkova – Malostranská. Rekonstrukce krytu vozovky v úseku Sladkovského – Malostranská směr do centra pak proběhnou na jaře 2020 za částečné uzavírky.

Oprava tramvajové trati na Slovanské ulici začala předáním staveniště 4. ledna 2019. V rámci rekonstrukce dochází k obnově krytu vozovky, rekonstrukci kanalizace, vodovodu a repanelizaci tramvajové trati směrem do centra v úseku od náměstí Milady Horákové po ulici Sladkovského a ve směru z centra od ulice Částkova po náměstí Milady Horákové.

Na opravě Slovanské ulice se podílejí investoři Správa veřejného statku města Plzně, která zajišťuje rekonstrukci tramvajové trati, trolejového vedení a doplnění ukolejnění detekce světelného signalizačního zařízení, Vodárna Plzeň, jež provádí úpravy vodovodních armatur a sanaci kanalizace a Ředitelství silnic a dálnic České republiky, které zajišťuje celoplošnou úpravu krytu vozovky.