Oprava Slovanské třídy pokračuje. Cestující MHD čekají komplikace

ilustrační

Od pondělí 1. dubna bude kvůli pokračující rekonstrukci Slovanské třídy v Plzni probíhat výluka tramvajové dopravy na linkách 1 a 4 a odklon na autobusových linkách N2 a N5.

Velká rekonstrukce jedné z hlavních plzeňských tepen začala letos v lednu. Až do teď ale byla omezení pouze pro řidiče. Od 1. dubna se ovšem začne pracovat i na tramvajové trati. Tramvaje linky číslo 1 pojedou okruh na Světovar, přejedou na konečnou Slovany a pak po Slovanské třídě do centra. Tramvaje linky 4 sjíždějící ze své trasy do vozovny budou odkloněny také přes Světovar, po trase linky 2 po Koterovské ulici s odbavováním ve všech tramvajových zastávkách.

Linka N2 pak bude obousměrně odkloněna Mikulášským náměstím, Barrandovou a Koterovskou ulicí. Zastávky „Mikulášské náměstí“, „Jedlová“, „Liliová“ budou zrušeny. Stejně tak dojde k odklonu linky N5 Mikulášským náměstím, Barrandovou a Koterovskou ulicí. Zastávky „Mikulášské náměstí“, „Jedlová“, „Liliová“, „Olšová“ a „Vřesová“ budou zrušeny.

Součástí stavby je oprava tramvajové trati, sanace kanalizace, úpravy vodovodních armatur a přípojek i oprava vozovky. Doba trvání stavby je 395 dní od předání staveniště.